Artikkel
 • Jaga lugu:
  Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

  Lühiuudised

  Rahandusminister Mart Opmanni sõnul tähendab rubla odavnemine Eestile eelkõige nende investeeringute vähenemist, mille sihtturg on Venemaa.
  Kui investorid, kes kasutasid Eestit Venemaale investeerimisel transiitmaana, turult lahkuvad, vähenevad ka Eesti investeeringud, märkis Opmann.
  Krooni vastu spekuleerimise oht on aga Opmanni hinnangul väike. «Ma ei usu seda,» ütles ta, lisades, et kõik senised turukõikumised on seda seisukohta kinnitanud. BNS
  Peaministri majandusnõunik Aare Järvan hindab Venemaa esmaspäevast otsust rubla kõikumisvahemiku laiendamise suhtes investeerimistingimusi stimuleerivaks.
  Investoritele on olukord kindlam kui näiteks nädal aega tagasi, ütles Järvan eile. Ta märkis, et kuid kestnud ebakindlus ja spekuleerimine asendus kindlusega.
  Ka Eesti eksportööridele toob otsus Järvani sõnul pikaajalises perspektiivis kasu, just tänu turgudele saabunud selgusele. Olukorra stabiliseerumiseks läheb tema ütlusel mõni kuu aega. BNS
  Ühispank on Maapanga hoiustajate nõuete kompenseerimise käigus saanud endale enamiku Maapanga endistest klientidest.
  Ligi 80 protsenti hüvitustest on Maapanga klientidele välja makstud, ütles eile Andres Aarma Ühispangast. «Valdav enamus Maapanga hoiustajatest avavad arve Ühispangas ja jäävad klientideks,» lisas ta.
  Maapanka jäi kinni kokku 504 miljoni eest hoiuseid. Riik on väljamakstud hüvitiste ulatuses omandanud nõuded Maapanga vastu. BNS
  Mitmed Eesti väiksemad liisingufirmad jätkavad vaatamata rahaturu raskele olukorrale tegevust.
  Amserv Kapitali juhataja Vallo Tonsiver ütles, et liisingutegevus jätkub, kuid mitte nii aktiivselt kui parematel aegadel.
  Tonsiveri sõnul on lõppfaasis uute rahaliste vahendite saamine. Amserv Kapital väljastab liisingut 17--18 protsendiga.
  Veho Liisingu esindaja Kaupo Kabra ütles, et liisimine jätkub, liisitakse Hondasid ning Citroene. Kabra sõnul on teisel poolaastal liisingutegevus mingil määral vähenenud.
  Osaliselt Hansa Capitalile kuuluv Ascar Liising praegu lepinguid ei sõlmi. Ajutiselt on liisimise peatanud arvuteid liisiv PCT Liising. BNS
  Laevafirma Nordic Jet Line Finland tellis Norra laevaehitajalt Kvaerner veel ühe katamaraani Helsingi-Tallinna liinile.
  Aluse hind on 170 miljonit Norra krooni ehk 318 miljonit Eesti krooni.
  Uus laev tuleb Helsingi ja Tallinna vahelisele liinile järgmise aasta mais ehk vahetult enne tax-free kaubanduse kaotamist Euroopa Liidus.
  Katamaraani pikkus on 60 meetrit ning alus võtab peale 430 reisijat, 55 autot ja kaks bussi. STARTEL-BNS
  EVEA Pank valis seoses ERA Panga poolt 35 protsendi panga aktsiate omandamisega panga nõukogusse ERA Panga esindajana Tarmo Rubeni. Gennadi Gramberg EVEA Pangast teatas, et lähtudes äriseadustikust kutsus panga nõukogu tagasi nõukogu liikme Leon Glikmani ja aktsepteeris ERA Panga juhatuse otsust määrata Ruben uueks nõukogu liikmeks. BNS
  Juulis kasvasid sularaha väljamaksed eraisikute pangakontodelt.
  Juulis tegid pangad väljamakseid eraisikute kontodelt 2,3193 miljardit krooni, mis on 1,5 protsenti rohkem kui juunis.
  Võrreldes möödunud aasta lõpuga suurenesid väljamaksed 14,7 protsenti. Eraisikutele tehtud väljamaksed on alates jaanuarist pidevalt suurenenud.
  Sularahaautomaatidest võtsid kliendid juulis välja 1,2357 miljardit krooni, mis on 1,5 protsenti enam kui juunis. BNS
  Swedbank võib jätkata Hansapanga aktsiate kokkuostmist, suurendades nii osalust pangas veel mõne protsendi võrra, ütles panga asepresident Lars-Olof Ödlund.
  Hansapanga nõukogu liige Ödlund kinnitas, et Swedbank ostis Hansapanga aktsiaid väikeses koguses ka esmaspäeval.
  «Võib-olla ostame natuke veel, kuid üldiselt oleme üsna rahul juba omandatud osaluse suurusjärguga,» rääkis Ödlund ja lisas, et paar protsenti Hansapangast võib Swedbank siiski veel juurde osta. BNS
  Soome Partek Nordkalkile kuuluv Rakke lubajatehas ekspordib tehase direktori Ants Hõbemägi sõnul poole oma toodangust, millest enamik läheb Venemaale.
  Lubajatehasel on Peterburi regioonis oma tütarettevõte Kamennõi Lev ja pikaajalised lepingupartnerid Sertolovo ehitusmaterjalide tehas ning Svetogorski tselluloosi- ja paberikombinaat, ütles Hõbemägi Virumaa Teatajale.
  Tehas müüb Venemaale praegu lubjakivijahu, mida ostjad kasutavad klaasi, jõusööda ja väetiste valmistamiseks ning tükklupja paberi- ja ehitusmaterjalitööstusele. BNS
  Inglise investoril on kavas Sillamäele on rajada uus mööbliettevõte, kus saab tööd kuni 300 linna elanik-ku, teatas Sillamäe linnapea Jaak Tamm.
  Tamm ütles, et linnavalitsus on sõlminud kavatsuste protokolli ühe Inglise firmaga, kes on valmis investeerima uude ettevõttesse 75 miljonit krooni.
  «Selle firma esindajad on juba Sillamäel käinud ja leidnud tootmise alustami-seks sobivad ruumid ja krundi,» ütles Tamm. Ta ei soo-vinud kõnealust firmat avalikustada. BNS
  Tabivere vallavolikogu andis detailplaneeringuloa valda väidetavalt ühe miljardi krooni suurust investeeringut kavandavale Kanada metsafirmale International Wood Industry.
  Varem ajakirjanduses küsitavaks nimetatud taustaga välisinvestorite kava järgi võiks kaasaegne saeveski soodsa arengu korral tööd alustada juba järgmisel suvel. 2000. aastal peaks valmima puitkiutehas, ütles firma konsultant Uku Tuul.
  Tabiverre loodab firma rajada tehase, mis peaks käikulasmise järel töötlema 400 000 tihumeetrit puitu aastas. BNS
  Autokaubanduskontserni Amserv Grupp seitsme kuu kasum oli 3,51 ja käive 283 miljonit krooni, ütles ettevõtte juhatuse esimees Raivo Kütt.
  Seitsme kuu head majandustulemused ei luba siiski Amservi aastaprognoose muuta, sest aasta lõpp Küti sõnul nii edukaks ei kujune.
  Firma täitis seitsme kuuga aasta kasumiprognoosist 50,1 ja käibeprognoosist 63,6 protsenti. BNS
  Pankrotihaldurid müüvad 18 miljoni kroonise alghinnaga Maapanga suurvõlgniku, juunis pankrotistunud Paide K-Keskuse kinnistu.
  Maapanga endise juhatuse esimehe Arvo Sarapuu asutatud Paide K-Keskus on Maapangale võlgu 18,2 miljonit krooni.
  Paide kesklinnas asuva K-Keskuse kinnistu pindala on 2809 ruutmeetrit ja sellel asub kolmekorruseline hoone, mis on koormatud rendilepingutega.
  K-Keskuse pankrotihaldurid ootavad kirjalikke pakkumusi 20. septembrini, misjärel toimkond otsustab vara müügi. BNS
  Eesti Panga andmetel kasvas kommertspankade avatud netovälisvaluutapositsioon juuni lõpu 1,218 miljardilt kroonilt juuli lõpuks 1,606 miljardile kroonile.
  Avatud välisvaluutapositsiooni negatiivsus võib rahaturuosaliste spekulatiivse rünnaku korral tuua kaasa intressimäärade kiire tõusu. Valuutapositsiooni positiivsus tähendab aga, et kroonil ja intressitasemetel on olemas tugevusvaru.
  Sel aastal on valuutapositsioon olnud kõige suuremas plussis aprilli lõpus -- 2,688 miljardit krooni. BNS
  Valitsus volitas eile ASide Narva Elektrivõrgud ja Läänemaa Elektrivõrgud aktsiakapitali laiendamist otsustama erastamisagentuuri (EEA), sest oli ettevõtete erastamise läbiviimise agentuurile juba varem delegeerinud.
  Seaduse järgi pidanuks riigi esindajana Narva ja Läänemaa Elektrivõrkude aktsiakapitali laiendamise poolt hääletama majandusminister Jaak Leimann.BNS
  Valitsus lubas teede- ja sideministeeriumil Heltermaa--Rohuküla laevatee süvendamise tarbeks järgmiseks aastaks riigieelarvesse planeeritud 19 miljoni krooni arvel lepingu sõlmida juba tänavu.
  Mandrilt Hiiumaale viiva Rohuküla ja Heltermaa vahelise laevatee ligi 35 miljonit krooni maksvad süvendustööd on majanduslikult otstarbekas lõpetada juba sel aastal, ütles rahandusminister Mart Opmann.
  Selle aasta eelarves on süvendustöödeks kavandatud 16 miljonit krooni.
  Hiiumaa maavalitsus tahab kaasaegse praamiühendude Hiiumaa ja mandri vahal avada novembris. BNS
  Jaga lugu:
 • Hetkel kuum
Leslie Leino: on aeg hämarate Hiina ettevõtete taust läbi valgustada
Nüüd, mil Hiina võrguplatvormid on tulemüürile vaatamata rahvusvaheliselt kättesaadavad, saab lõpuks teha väga täpseid sissevaateid nende tausta, kirjutab Tallinna Ülikooli Aasia uuringute teadur Leslie Leino.
Nüüd, mil Hiina võrguplatvormid on tulemüürile vaatamata rahvusvaheliselt kättesaadavad, saab lõpuks teha väga täpseid sissevaateid nende tausta, kirjutab Tallinna Ülikooli Aasia uuringute teadur Leslie Leino.
Euro langes dollari suhtes 20 aasta madalaimale tasemele
Süvenenud hirmud euroala majanduslanguse pärast kukutasid euro ja dollari suhte kahe tunni jooksul protsendi võrra, 1,03 peale. Viimati oli euro dollari suhtes nii madalal aastal 2002.
Süvenenud hirmud euroala majanduslanguse pärast kukutasid euro ja dollari suhte kahe tunni jooksul protsendi võrra, 1,03 peale. Viimati oli euro dollari suhtes nii madalal aastal 2002.
Kasvuekspert: lühiajaline mõnu tekitab halbu harjumusi
Lühiajaline mõnu kipub alati võitma pikaajalisi eesmärke ning see on põhjus, miks inimesed ei saa lahti halbadest harjumustest, selgitas kasvuekspert Indrek Saul.
Lühiajaline mõnu kipub alati võitma pikaajalisi eesmärke ning see on põhjus, miks inimesed ei saa lahti halbadest harjumustest, selgitas kasvuekspert Indrek Saul.
Läti pensionivarade haldaja INDEXO liitub IPO kaudu börsiga, esitades panganduse valdkonnale väljakutse
Oma uuendusliku lähenemisega Läti pensionituru segi paisanud Läti pensionivarasid haldav ettevõte INDEXO võtab nüüd sihikule panganduse valdkonna. See on lühidalt INDEXO IPO peamine sõnum. Praegu toimub aktsiate märkimine, mis lõpeb 11. juulil. IPO käigus väljastab INDEXO kokku 535 000 aktsiat, mille eesmärk on koguda ligikaudu 7,49 miljonit eurot. Aktsia hind on 14 eurot.
Oma uuendusliku lähenemisega Läti pensionituru segi paisanud Läti pensionivarasid haldav ettevõte INDEXO võtab nüüd sihikule panganduse valdkonna. See on lühidalt INDEXO IPO peamine sõnum. Praegu toimub aktsiate märkimine, mis lõpeb 11. juulil. IPO käigus väljastab INDEXO kokku 535 000 aktsiat, mille eesmärk on koguda ligikaudu 7,49 miljonit eurot. Aktsia hind on 14 eurot.
Puidutööstust tabas ränk hoop: hinnad kukuvad, tellimused kaovad
Eesti saematerjalitootjad seisavad karmi reaalsuse ees, kus kukub nii puidu hind kui kaovad tellimused: klientidel on enne sanktsioonide jõustumist laod odavat Vene puitu täis kuhjatud ning inimesi koroonapandeemias haaranud remontimise ja ehitamise laine on raugemas.
Eesti saematerjalitootjad seisavad karmi reaalsuse ees, kus kukub nii puidu hind kui kaovad tellimused: klientidel on enne sanktsioonide jõustumist laod odavat Vene puitu täis kuhjatud ning inimesi koroonapandeemias haaranud remontimise ja ehitamise laine on raugemas.

Küpsised

Äripäev kasutab küpsiseid parima ajakirjandusliku teenuse, huvipakkuvama sisu ja hea kasutajakogemuse võimaldamiseks. Meie veebilehel on järgmist liiki küpsised: vajalikud-, statistika-, eelistuste- ja turunduse küpsiseid. Küpsiste kasutamise eesmärkide ja töötlemise aluse osas saad rohkem infot Meie Küpsiste Poliitikast. Vajutades „Luban kõik“ nõustud Küpsiste kasutamisega meie ja kolmandate osapoolte poolt Meie Küpsiste poliitikas ja käesolevas Küpsiste lahenduses toodud tingimustel. Vajutades „Muudan eelistusi“ saad oma eelistusi alati muuta ja täiendavalt infot erinevate Küpsiste kohta.

Loe lähemalt meie Privaatsus - ja Küpsisepoliitikast.