Balti laevaremonditehas ootab Leedus uut konkurssi

27. august 1998, 00:00

Leedu riigivarafondi pressiesindaja teatel otsustas Leedu erastamiskomisjon esmaspäeval eelmise enampakkumise võitjat mitte välja kuulutada ning tegi ettepaneku korraldada konkurss uuesti.

«Komisjon ei võtnud vastu ühegi kolme investori ettepanekut, sest ei olnud rahul pakutud hinna ja investeerimistingimustega,» ütles riigivarafondi pressiesindaja.

Klaipeda laevaremonditehase erastamiskonkursil koos Talinvest Supremaga osalenud Balti laevaremonditehase jurist Mihhail Gnidin märkis, et lähipäevil peaks Leedu valitsus teatama, millistel tingimustel uus konkurss toimub. «Eks me siis vaatame, kas nende tingimuste järgi on meil mõtet erastamiskonkursil osaleda,» lausus ta.

Gnidini sõnul nõudis Leedu riik Klaipeda tehase eest väga kõrget hinda, 20 miljonit dollarit. Balti laevaremonditehase pakkumus oli tema sõnul otstarbekuse piiri peal. «Iga asja maksumuseks võib öelda mistahes hinna, aga kas sellise hinnaga ostjaid leidub, on ise küsimus,» ütles Gnidin.

Balti laevaremonditehasega võistlesid konkursil Läti laevaremonditehas Rigas Kugu Buvetava ja Leedu-Ukraina ühisfirma Azovlitas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing