1. september 1998 kell 22:00

Betooni tellimine eeldab vastavaid teadmisi

Kui eraisikust ehitajal just väikest segistit endal olemas ei ole, oleks mõistlik vajaminev betoonisegu tellida betooni tootvast firmast. Vastavast firmast betoonisegu tellides saab ehitaja mitmed eelised:

- probleemi aitavad lahendada oma ala spetsialistid;

- garanteeritud kvaliteet -- tellitud betoonil on antud konstruktsiooni poolt esitatavatele nõuetele vastavad omadused;

- planeeritava töö kiirus -- ehitajale jääb ainult betoonisegu paigaldamine;

- betooni vastuvõtu erinevad võimalused vastavalt konstruktsioonile ja asukohale.

Betooni teisaldamiseks on järgmised võimalused:

- renniga, s.o autoga ühel tasapinnal või allpool (vundament, kelder) asuvate konstruktsioonide valamiseks tööraadiusega kuni 6 m mikserist;

- linttransportööri abil saab valada konstruktsioone, mille kaugus mehhanismist ei ole suurem kui 13 m ja mis võivad asuda ka teisel korrusel;

- betoonipumbaga saab betooni teisaldada kuni 35 m kõrgusele ja 70 m kaugusele;

- PUMIga on eriti sobilik valada konstruktsioone, mis asuvad väljaspool renni ja linttransportööri tööraadiust ning kui vajamineva betooni kogus on väike.

Silmas tuleb pidada ka seda, et betooni kohapeal valmistades tuleb arvestada tekkivate materjalijääkide, elektri ja vee olemasolu ja kulu ning lähtematerjalide transpordi ja ladustamisega. Samuti ei pruugi isetehtud betooni koostis antud konstruktsioonile mitte sobida ja aasta pärast võib tekkida vajadus tehtud töö uuesti ette võtta.

Betoneerimist planeerides tasub küsida tehasest infot erinevate teenuste, võimalike hinnasoodustuste ja muude betooniga seotud küsimuste kohta.

NB! Kõrvalolev näide arvestab betooni transpordikulu tehasest Tallinna piires.

Hetkel kuum