15. september 1998 kell 22:00

Win 98-le üleminek veel kahtlane

Kaks nädalat tagasi kirjutasin Windows 98st ja tundsin huvi, kas ma olen ainus, kes on selle katsetamiseni jõudnud. Vastuseks tulnud e-posti kokkuvõtteks võib öelda, et suhtumine on leige ja ühtegi soovitust kohe ja korraga Win 98 peale üle minna ma ei saanud.

Ära mainiti kasutajaliidese ilu ning see, et Internet Exploreriga tulevad olulised vahendid, nagu ShockWave graafiliseks esitluseks ja RealAudio heli mängimiseks, veebist kohe kaasa ja neid ei pea võrku mööda taga ajama. Samuti see, et Win 98 käivitub märksa aeglasemalt kui Win 95, kuid see-eest peaksid programmid kiiremini käima minema.

Olen lõplikult maha jätnud lootuse Win 98 oma sülearvuti peal käima saada, sest Win 98 ei pruugi vanemate arvutitega hakkama saada. Töökoha arvutitest sain ma just ühe prooviarvuti käima ja aeg peaks näitama, kas osta kõikidesse masinatesse Win 98 või mitte.

Kõige rohkem pusimist oli mul faksi leidmisega CD pealt. At Work Fax, mille ma olin just jõudnud kasutusele võtta, kuulub vana Win 95 kola hulka ja on ka vastavalt ära peidetud.

Mulle endale meeldib kangesti selline asi nagu Windows Update, sest ajastul, kui turvaauke leitakse pea iga nädal, oleks ju hea neid lihtsalt ja igale kasutajale arusaadavalt paigata. Windows Update on Microsofti veebilehekülg ja sellele viitav nupp Win 98 Start-menüüs, muu hulgas oskab see süsteem ise kindlaks teha sinu arvutile vajalikud tarkvarauuendused ja kogu protsess nõuab vaid vahetevahel mõnda hiireklõpsu.

Omaette küsimus on, kas süsteemiadministraatorid on just väga õnnelikud, kui kõik kasutajad hakkavad võidu võrgust igat sorti asju alla laadima. Esimese hooga pakuti mulle igal juhul võimalust tõmmata Internetist kogu seda softi, mille ma olin nimelt jätnud CD-lt installeerimata.

Aga kui nüüd viitsiks lugeda läbi asjassepuutuvad raamatud, siis saaks kindlasti teada, et sellise Windows Update'i kodulehe saab teha ka oma firmale eraldi ja siis ise hoolitseda, et kasutajad ainult tarvilist vara võtaksid.

Tundub, et kui kontoris on üle viie arvuti, peaks minema Microsofti sertifitseeritud kursustele ja mitme arvuti halduse endale selgeks tegema. Vähemasti tulevase WinNT 5 tehnoloogiate tutvustust lugedes tekkis tunne, et pooled mõisted jäävad küll häguseks.

Hetkel kuum