21. september 1998 kell 22:00

Otepääl on kolmetärnihotell

Eesti turismiamet väljastas 9. septembril tunnistuse, mille kohaselt omistati Otepääl asuvale hotellile Bernhard kolmetärnihotelli staatus.

Kokku on omanik, ASi Regel juhataja Madis Mutso hotelli investeerinud 23 miljonit krooni. Hotelli Bernhard kõik 32 tuba on rõduga ja riietekuivatuskappidega.

Bernhardi juhataja Eda Veeroja sõnul on hotelli kliendid eeskätt perepuhkajad ja spordihuvilised keskealised inimesed Eestist. Tema ütlusel peatub Otepääl järjest rohkem inimesi ka Riiast ja Peterburist.

Majandusministri poolt kinnitatud hotellide klassifitseerimiskomisjoni vastutava sekretäri Anne Hermlini sõnul pole nõuded liiga karmid, kuid arvestada tuleb hea juurdepääsu rajamisega, tingimuste loomisega invaliididele, rangete keskkonna- ja tuleohutusnõuetega.

«Bernhard oli esimene, kes esitas taotluse kolme tärni saamiseks ja kus kõik vastab ka selle klassi hotelli nõuetele,» ütles Hermlin.

Järgmisel aastal kaotavad Eestis kehtivuse senised hotellidele antud tärnid. Põhiliselt ?veitsi ja Iiri kogemusele toetuv uus nõueteregister on pikk ja eeldab vanematelt hotellidelt lisainvesteeringuid. Näiteks peab rohkem kui kolme korrusega hotellis olema lift, restoranil peavad olema aknad jne.

4 tärni (kehtib 1. jaanuarini 1999)

Palace, Olümpia, Rannahotell

3 tärni (kehtib 1. jaanuarini 1999)

Viru, Pirita, Strand, Pärnu, Peoleo, Ihaste, Valge, Haapsalu, Peoleo, Taru

3 tärni (vastab uutele nõuetele) Bernhard

1 tärn (vastab hotelli nõuetele) Santa Barbara, Park, Karupesa

Hetkel kuum