Ööklubid vabanevad narkoärist

25. september 1998, 00:00

Kolm aastat tegutsenud Hollywood on tänaseks üle elanud ajad, mil klubi oli öösiti küll rahvast pungil, kuid baaride käive oli kasin -- tabletineelajad ja triibutõmbajad tarvitasid põhiliselt vett. Politsei abiga on uimastitarvitajad klubist eemal ning alkoholi läbimüük kasvab.

«Klubisse toob rahvast eelkõige hea seltskond ja meeldiv õhustik,» viitab Lahtein Hollywoodi tellimusel läbiviidud küsitlusele, mis keskendus küsitluses suurettevõtete 20--40aastastele müügi-, turundus- ja reklaamijuhtidele.

Vastustest selgus, et valdavalt minnakse klubisse tantsima ja aega veetma reedeti ja laupäeviti. Klubiseltskonnas ei soovita näha teismelisi, purjus või narkouimas, ülbeid ja agressiivseid kaaskodanikke. Kõige olulisemat rolli etendab aga muusika, mille saatel tantsida. Harry Lahtein tõdeb, et parematel diskoritel on välja kujunenud oma kindel tantsijas- ja kuulajaskond.

Tartu Atlantise, Pärnu Mirage'i ja järgmisel aastal Tallinnas avatava Titanicu klubi omaniku ASi Monte Carlo tegevdirektor Verni Loodma märgib samuti, et klubisse tullakse siis, kui seal on hea olla. Ta lisab, et klient on tundlik kõige teda häiriva suhtes.

Loodma sõnul ei ole klubibisnisega võimalik suurt kala püüda. Uute projektide tasuvusajaks on AS Monte Carlo arvestanud 7--8 aastat. Läinud aastal tõid Atlantis ja Mirage firmale pisut alla miljoni krooni kasumit.

Harry Lahtein ütleb, et Hollywoodi eelmise aasta kasum jäi miljoni krooni piiresse.

Klubi Dekoltee omaniku ASi Nokstun juhatuse liige Mehis Pilv nendib, et eelmise aasta lõpetas Dekoltee kahjumiga. Dekolteesse tehtud algfinantseering on Pilve väitel peaaegu tasa teenitud. Teenistus katab jooksvaid kulutusi, klubi kinnimineku ohtu ei ole, kinnitab ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing