29. september 1998 kell 22:00

Tartu abilinnapea oli ebaobjektiivne

Vahekohus tuvastas, et linnavalitsus on rikkunud riigihangete seadust ja kohustas linnavalitsusel tühistama oma 8. septembri otsus kinnitada linnamuuseumi renoveerimise riigihanke pakkumuse võitjaks AS Linnaehitus.

Merko Ehitus kahtles, kuidas saab Tartu ehitusfirma Linnaehitus15,067 miljoni krooni suurune pakkumus olla kõige soodsam, kui see oli nende firma omast ligi miljon krooni kallim.

Oma kaebuses viitas Merko Ehitus ka asjaolule, et hindamiskomisjoni liige Astok on Linnaehituse juhataja Alar Kroodo tädipoeg.

Eile teatavaks tehtud vahekohtu otsuse kohaselt erineb Astoki antud hinne Merko Ehituse pakkumusele märgatavalt ülejäänud komisjoniliikmete hinnetest. Vahekohus leidis, et kui elimineerida Astoki hinded, oleks Merko Ehitus võitnud veenvalt.

Astok kinnitas eile, et ta on olnud oma otsustes objektiivne. «Käitusin selle järgi, mida mina teadsin ühest või teisest ehitusfirmast, nende tööstiilist ja nende ehitatud objektidest,» lisas ta.

Peale Linnaehituse ja Merko Ehituse pakkumuse hindas komisjon ka ASi Tevo, ASi Ehitusfirma Rand & Tuulberg, ASi Tartu REV ja ASi Paide MEK pakkumust.

«Vastavalt vahekohtu otsusele peab Tartu linnavalitsuse hindamiskomisjon vaatama pakkumusmaterjalid uuesti läbi ning tegema uue otsuse,» lausus riigihangete ameti hankekorralduse osakonna juhataja kt Tiina Loosaar.

Hindamiskomisjoni esimees, Tartu abilinnapea Kaarel Sahk ütles, et komisjon teeb nüüd kas täiendava ekspertiisi või korraldab uue hindamise.

Hetkel kuum