1. oktoober 1998 kell 22:00

Põhjamaade hotelliketi juht tutvub Eestiga

Hotellis Palace peatuv ja täna tagasi Stockholmi lendav Lilius ütles eile, et käis Eestis viimati kolm aastat tagasi ja nüüd saabus siia mitte konkreetse ostusooviga, vaid lihtsalt maad kuulama.

Anders Liliuse sõnul on Eesti turg hea ja ka hinnatase kõrge. «Peamine on praegu leida, mida osta. Ma veel ei tea, mis siin müüa on,» lisas Lilius.

Kinnitamata andmetel tunneb Scandic huvi ASi Finest Hotel Group (FHG) aktsiate ostu vastu. Scandicil on juba kontroll 16,3% FHG aktsiate üle FHG ühe omaniku Soome hotellifirma Arctia kaudu.

Huvi oma osalus Scandicile müüa on Soome laevandusfirmal SL Shipping OY. Firma tegevdirektor Reijo Niiranen ütles eile, et nad on huvitatud FHG aktsiate müügist, sest firma põhitegevus on hotellindusest kaugenenud.

Niiranen lisas, et SL Shipping on Skandicile aktsiaid ka pakkunud, kuid läbirääkimised hinna ja ostmise üle pole alanud. «Tähtis, et Finesti aktsiaid ostab keegi, kes arendab hotelliketti edasi ja investeerib firmasse.»

Finest Hotel Groupi aktsionärid on praegu võrdselt 16,3 protsendiga Arctia OY, AS Silfin, SL Shipping OY ja SRV Teräsbetoni Oy. 34,8 protsenti kuulub Bahama päritolu firmale Halford Holding Ltd.

Finest Hotel Groupile kuuluvad Adavere tuulik, hotellid Santa Barbara, Karupesa, Taru. Pärnu Rannahotell on võetud 25 aastaks rendile Pärnu linnalt. FHG on Palace'i hotelli omanik ja tegutseb Tallinnas restoranides Sub Monte ja Toomkooli.

Scandic on Põhjamaade suuremaid hotellikette, millesse kuulub 172 hotelli üheksas riigis. Firma käive on 5,5 miljardit Rootsi krooni aastas. Firmal on üle 6000 töötaja.

Hetkel kuum