Varul: Mart Siimann jätkab

07. oktoober 1998, 00:00

«Olen peaministriga iga päev telefoni teel suhelnud ja jutud tema võimalikust tagasiastumisest on kohe kindlasti kuulujutud,» kinnitas Varul.

Suuremad päevalehed teatasid eile, et Siimann võib tagasi astuda ning Keskerakond tahab koos ühinenud opositsiooni ning osaga Koonderakonna ja Maarahva ühendusest uut valitsust moodustada.

«Peaminister on esmaspäevast tööl ja ei Koonderakond ega koalitsioon pole kordagi arutanud peaministri väljavahetamist,» ütles Varul. «Me pole kordagi mõelnud lahkuda ise enne oma valitsemisperioodi lõppu.»

Varul lisas, et iseasi on see, kui opositsioon püüab moodustada vahevalitsust ja koondab jõud riigikogus, et valitsusele umbusaldust avaldada.

Isamaaliidu esimees Toivo Jürgenson nimetas aga kuuldusi vahevalitsuse moodustamise kohta poliitiliseks mulliks.

«Erakondades on lihtsalt palju mängureid, kes mõtlevad mingeid mänge välja,» nentis ta. «Mingeid läbirääkimisi sellise valitsuse moodustamiseks ei käi.»

Peaminister on praegu nädalasel puhkusel tervist parandamas, sest tal on tekkinud probleeme vererõhuga. Lühikese puhkuse on võtnud ka tema abikaasa Maarika Siimann. Varul tunnistas, et poliitiliste spekulatsioonide üheks põhjuseks võib olla ka Siimanni töölt eemalviibimine tervise tõttu.

Koonderakonna koalitsioonipartnerid ei näe samuti põhjust valitsuse lahkumiseks või Siimanni tagasiastumiseks. «Poliitilisest mängulustist võib ju igasuguseid kombinatsioone välja mõelda,» ütles Maarahva erakonna fraktsiooni esimees Tiit Tammsaar. «Samas on sellised asjad mõttetud, sest meil on liiga palju muid hädasid, alates pankadest ja lõpetades Venemaaga.»

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing