21. oktoober 1998 kell 22:00

Börsi otsus üllatas Farmat

Kaseniit märkis, et börsi määratud 100 000 krooni suurune trahv halvendab ettevõtte majandusolukorda. Millal trahviraha ära makstakse ja kas börsi noteerimiskomisjoni otsus kaevatakse edasi börsi vahekohtusse, ei saanud Kaseniit eile öelda, sest ettevõtte juhatus ja nõukogu ei ole küsimust veel arutanud ega otsust teinud.

Börsi noteerimiskomisjon otsustas farmaatsiatehase börsilt lahkumise taotlust mitte rahuldada, sest see oleks kahjustanud väikeaktsionäride huve.

«Meieni pole veel jõudnud ühtegi börsi ametlikku dokumenti. Kõikidest meid puudutavatest otsustest teame meedia vahendusel, « ütles Kaseniit.

Ta kinnitas, et farmaatsiatehas pole viivitanud börsi teavitamisega nõukogu otsustest. Otsuse vastuvõtmise ja teate avaldamise kuupäevade järgi tundub küll, et üks päev on vahelt ära jäänud. Arvestades aga, et nõukogu asub Riias ning väljavõtte tegemine otsustest võtab oma aja, andsime börsi informeerimisel endast parima, kinnitas Kaseniit.

Börs taastas eile farmaatsiatehase aktsiaga kauplemise, ent ühtegi tehingut ei tehtud ja aktsia hind on nädalatagune 5 krooni.

Seoses töömahu ja tellimuste vähenemisega viiakse alates novembrikuust suurem osa farmaatsiatehase töötajaid üle osalise tööaja graafikule.

Kaseniidu sõnul on osalise tööaja kehtestamise peapõhjuseks ettevõtte tegevuskulude, eriti tootmiskulude vähendamise kava. Venemaa kriisi tõttu on ajutiselt vähenenud ettevõtte müügikäive, mistõttu on vajalik ka vähem toota.

Kehtestatav osaline tööaeg tähendab, et osale töötajaile hakkab kehtima neljapäevaline töönädal ja osa hakkab tööd tegema lühendatud tööpäevaga. Lühendatud tööaja kehtestamine on kooskõlastatud tööinspektsiooniga, kinnitas Kaseniit. Septembri keskel otsustas farmaatsiatehase nõukogu koondada 85 inimest. Töötajate koondamisega loodab ettevõte vähendada järgmisel aastal tööjõukulusid neljandiku võrra.

Septembrist saadik korraldab Tallinna farmaatsiatehase toodangu müüki firma tuumikinvestor Läti farmaatsiatööstusettevõte Grindeks.

Hetkel kuum