Pärn müüb osalust Favoras

23. oktoober 1998, 00:00

Favora uus omanik paigutab ettevõttesse 20 mln krooni, mille eest ta saab endale aktsiate kontrollpaki, teatas Aivo Pärn.

Tema sõnul annab ta aktsiate kontrollpaki käest ajutiselt, säilitades optsiooniõiguse aktsiad tagasi osta. Favora põhitegevus on kütusemüük.

Pärna väitel on läbirääkimised investoriga põhimõtteliselt juba toimunud ja suusõnaliselt on kokkulepe saavutatud. «Aktsiate müügi leping pole veel allkirjastatud, mistõttu mul pole õigust investorit avalikustada,» ütles Pärn eile.

Favoral on kohustusi kokku ligi 80 miljoni krooni eest.

Pärn on praeguseks osa Favora aktsiaid loovutanud kontserni juriidilise teenistuse juhile Tõnu Põdrale.

ASi Favora ja kütuse jaemüügiga tegeleva tütarfirma Favora Tanklad omanikud kutsusid nimetatud firmade nõukogu esimeheks tuntud Lõuna-Eesti ettevõtja Vambola Kolbakovi. Kolbakovil on ASi A.O. Imbi kaudu 47 miljoni kroonine nõue VEB-fondi õigusjärglase Ühispanga vastu. Ühispangal on peaaegu sama suures mahus nõudeid Favora vastu.

Kolbakov ütles, et ta võttis Favora ja Favora Tanklate nõukogu esimehe koha vastu vaid selleks, et neid firmasid nõustada, aidata laene pikendada ja firmade tasuvust suurendada, mitte võlgnevuste katmiseks Ühispanga ees. Kolbakovi sõnul on Favora probleemid seotud laenude lühiajalisuse ja kõrgete intressimääradega ning firma ühe mehe kesksusega.

«Süsteem toodab raha hästi, aga see süüakse kõrge intressiga lühiajaliste laenude poolt ära,» märkis Kolbakov. Tema hinnangul pole Favora käitunud alati firmana, mille põhieesmärk on kasumit teenida. Õigete strateegiliste otsustega on võimalik olukorda kiiresti parandada, lisas ta.

Favora aktsiaid on Ühispank pakkunud Norra-USA kütusekontsernile Hydro Texaco, kuid kogu kontserni eest küsitud hind 60--80 mln krooni oli kütusefirma hinnangul kõrge.

Favora tanklad asuvad Tartus, Põlvas, Võrus, Mäol, Kernus, Aoveres ja Kukulinnas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing