Mootorkelkude riigihankel kahtlased olud

30. oktoober 1998, 00:00

Piirivalveamet on 20 mootorkelgu ostmiseks korraldanud juba kaks hankekonkurssi. Esimese konkursi tulemused, kus võitjaks osutus madalaimast hinnast 20 000 krooni kallimate kelkude pakkuja, tühistas vahekohus piirivalve põhjendamatute bürokraatlike nõudmiste pärast. Pakkujatelt nõuti linnakohtu registriosakonna tõendit, et firma kohta ei ole algatatud maksudest kõrvalehoidmise asjus kohtuasja, mida praktikas tavaliselt ei väljastata. «Meie pakkumise juures olid äriregistri ja maksuameti tõendid, mida maksudest kõrvale hiilimisel antud ei olekski, kuid neid pabereid ei tunnistatud,» rääkis Ülo Raudsepp. Seetõttu võitis tookord Lynx mootorsaane pakkuv Pointex Marine AS, kelle kauba eest oleks piirivalve maksnud odavaimast pakkumisest ligi 0,5 mln krooni rohkem.

23. oktoobril kuulutas piirivalveamet teist korda välja 20 piirivalve mootorkelgu riigihankekonkursi. Ka see konkurss on Ülo Raudsepa hinnangul ebaõiglane ja teatud müügifirmasid eelistav.

«Vahekohtu tühistamisotsuse järel minu telefonikõnes kostus piirivalve hangete osakonna töötaja hüüatus «Aga kuidas me siis endale Lynxid osta saame,»» rääkis Raudsepp.

Uues pakkumisvoorus, mis peaks lõppema 9. novembril, määratles piirivalve tingimustes ära kelkude margi Ski-doo või Lynx. Konkursi peatamist arutab vastavasisulise pöördumise tõttu Raudsepa sõnul esmaspäeval ka riigihangete amet.

Piirivalveameti transpordiosakonna ülem Priit Kommel ütles, et käimasoleva mootorsaanide konkursi pakkumiste tingimustes oli tehtud viga, mis parandatakse tänaseks. Markide nimetamisel ei tahetud ühtegi neist eelistada, selle all mõeldi, et pakkuda võib ka nende analooge, ütles ta. Kommel tunnistas juristi apsuks ka eelmises, vahekohtu tühistatud pakkumisvoorus märgitud dokumentide nõudmise. Soov oli saada selgust, kes maksudest kõrvale on hoidnud, kuid tõepoolest poleks vaja läinud peale maksuameti tõendi eraldi paberit, nõustus Kommel.

Kolmanda eksimuse tegi pakkumuste protokollija, kes ei pannud tähele, et mõned pakkumused sisaldasid käibemaksu, teised mitte, tunnistas Kommel. «Seetõttu oleks hinnavahe ühe kelgu puhul nimetatud 20 000 kroonist väiksem olnud,» rääkis ta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing