1. november 1998 kell 22:00

Põhja-Tallinnas väga vähe laenuga oste

Soositumad piirkonnad on Põhja-Tallinnas Kolde puiestee, Sõle tänav ning Stroomi rand. Kolde puiesteel võib ühetoalise korteri eest saada isegi 150 000 krooni.

Hinnatud on korralikud ahiküttega korterid Pelgulinna ja Kalamaja kivimajades. Kinnisvaraeksperdi maakleri Kaimo Kalda sõnul on selliseid kortereid müügis vähe.

Raske on korterile ostjat leida raudtee läheduses, soositud pole ka krohvitud puumajad Rukki, Nisu ja Kaera tänaval. Seal võib ühetoalise korteri omanikuks saada alla 100 000 krooni eest. Puumajades asuvatele korteritele on väga raske pankadest laenu saada. Kööktuba Kalamajas on võimalik veelgi odavamalt omandada, nende eest on küsitud ka alla 50 000 krooni.

Kopli on üks neid linnaosasid, kus paljude korteritehingute aluseks on dollar. Seoses dollari kursi langusega on korteriturul on nüüd mõningane segadus -- ostjatel ei jätku sageli dollareid soovitud korteri ostmiseks.

Pindi Kinnisvara maakleri Ulvi Pechteri sõnul on Koplis palju selliseid inimesi, kes on oma elukohaga rahul ja ei soovi seda vahetada korteriga «mägedel». Koplist minnakse ära näiteks siis, kui on tekkinud võimalus maja osta.

Hetkel kuum