4. november 1998 kell 22:00

Otstarbekas Ensto

Meeldiv on, et Soome firma on usaldanud Eesti sisekujundajat. Kogu büroo jätab läbipaistva ja valgusküllase mulje. Tunda on ruumikujundaja kätt. Küsimusi tekitab vaid müügipind, mis tundub raskepärane, müügistendi paigutus muudab suurte akendega pinna tummaks. Siin aidanuks kas stendi teistsugune paigutus või siis hoopis eritellimusel tehtud stend: kas siis madalam või põrandast kõrgemal. Stend peaks ju olema nagu müügisaali rosin. Müügisaalis üldse oodanuks säravamat mõtet.

Väga hästi olid läbi mõeldud põrandakatted ning ka trepikäsipuud olid lahendatud professionaalselt.

8 punkti

Magistraali poole pööratud suured vitriinaknad lubavad vaadata ruumi sisemusse, kus seisavad stendid Ensto Elektri põhiliste kaubaartiklitega. Müügisaal on kujundatud rahulikes toonides. Ruuduline põrandamuster loob ruumis kindla korra -- kõik on nurgeline ja organiseeritud. Vaid sekretäri töökoht langeb üldisest kandilisusest välja, see annab ruumile elu juurde.

Firmades, kus kaupade eksponeerimiseks kasutatakse stende, on probleemiks nende paigutamine: et stendipind oleks maksimaalselt kasutatud ja samas ei koormaks ruumi. Lahendatud oli probleemi esimene pool, millele teine pool oli paraku ohvriks toodud.

7 punkti

Ensto maja on huvitav juba väljast vaadates. Ostja seisukohalt on tähtis ka asjaolu, et salongile pääseb kergesti ligi ja parklas on ruumi.

Sisekujundus jätab positiivse mulje. Värvid on neutraalsed: suurt muljet ei avaldanud, aga ei häirinud ka.

Et salong on pidevalt valgustatud, näeb ka õhtul hilja, mida selles majas pakutakse.

Kaup on kenasti välja pandud ja ruum väga otstarbekalt ära kasutatud: teenindajate ja teeninduse osa paiknes stendi taga.

Mõneti jättis näituse tunde see, et keegi teenindajatest ei tundnud minu vastu huvi. Ka võiks olla müüdaval kaubal hinnad kohe juures.

7 punkti

Hoone sobib hästi kokku ümbritsevte suurpaneelelamutega. Seda ei näe just tihti.

Ruumilahendus on funktsionaalne: töökohad avarad, läbimõeldud on ka kõik tööga mitte seotud ruumid.

Siseviimistluses ei ole kasutatud kalleid materjale, kuid tulemus on suurepärane. Põhilisteks kujunduselementideks on mitmevärvilised, omavahel jästi harmoneeruvad PVC-põrandakatted ning valgustid.

Puuduseks pean müügisaali kaubanäidiste stendide suurust ja avatust, paigaldatud stend varjab vaadet tänavale. Peidetud on ka uhked, peegelklaasidega kaetud karkassipostid.

9 punkti

Hetkel kuum