8. november 1998 kell 22:00

Pankrotihaldur peab EVEA Panka maksejõuetuks

Miti sõnul on EVEA Pank praegu maksujõuetu ning juhul, kui kõik kohustised muutuksid nõueteks, siis EVEA Pank ei suudaks neid rahuldada. «Kui investorit panka ei kaasata, siis on maksejõuetus püsiv,» tõdes Mitt.

Ta lisas, et need nõuded, mis on praeguseks esitatud, saab EVEA Pank siiski rahuldada. Miti hinnangul oli Eesti Panga pankrotiavaldus EVEA Panga vastu põhjendatud.

EVEA Panga advokaadi Leon Glikmani sõnul on pank pankrotiseaduse tähenduses maksujõuline. «Pank suudab rahuldada praeguseks esitatud nõuded,» kinnitas temagi.

Glikmani sõnul on praeguseks esitanud nõude vaid rahandusministeerium, kellega on ka jõutud kokkuleppele kohustise asendamise osas. «EVEA Pank oleks võimeline seda nõuet tagastama, aga kuna litsentsi ei ole, ei saa seda ka teha,» tõdes Glikman.

Möödunud esmaspäevast maksab hoiuste tagamise fond Hansapanga kaudu välja EVEA Panka kinni jäänud eraisikute hoiuseid. Firmade omasid ei maksta seetõttu, et EVEA Pank ei andnud fondile korralikku andmebaasi, ütles fondi juhataja Madis Kallion. Eraisikute hoiuseid on praeguse seisuga hüvitatud ligikaudu 25 mln kr.

«Hoiused makstakse ettevõtetele, kelle netokäive on alla 2 mln eküü, varade maht alla miljoni eküü ja töötajaid alla 50. EVEA Panga andmebaas ei olnud selline, et seda saanuks teha,» sõnas Kallion. Ta lisas, et kui neist kriteeriumeist kaks on üle seadusega kehtestatud normi, siis hüvitist ei saa. Andmebaasi lootis Kallion saada kolmapäeval. Reedel hakati hüvitama Ühispanga kaudu ERA Panga hoiuseid. Kallioni sõnul pole ERA Pangastki andmebaasi, nii ei maksta välja ka ERA Panga firmahoiuseid.

Hetkel kuum