9. november 1998 kell 22:00

Krediidipank sai eraisikutelt rahasüsti

Krediidipanga tegevdirektor Andrus Kluge ütles, et allutatud laen on kuueaastase tähtajaga. Laenuintressi ei soostunud ta avaldama, kuid märkis, et see on normaalsete turuintresside tasemel.

Kluge ei nõustunud avaldama ka raha laenanud aktsionäride nimesid.

Krediidipanga suurimad aktsionärid on Rein ja Valentina Otsason, kellele kuulub 40% panga aktsiatest ning Maerski kontserni kuuluv Taani firma OSF Portfolio Investment I AS, kellele kuulub kümnendik Krediidipangast. Kokku on Krediidipangal üle 100 aktsionäri.

Kluge sõnul ei ole allutatud laenul konkreetset sihtotstarvet ja raha läheb panga üldise kapitalibaasi tugevdamiseks.

Kluge lisas, et Krediidipank kavatseb jätkata iseseisva pangana. Kui väikepankade ahistamise periood ümber saab, aktiviseerime oma tegevust turul, lisas Kluge.

Krediidipanga kapitali adekvaatsus oli oktoobri lõpus 17,45%. Kapitali adekvaatsus näitab omakapitali suhet riskiga kaalutud aktivatesse. Eesti Panga normatiivide põhjal peab see kommertspangal olema vähemalt 10%.

Krediidipanga bilansimaht oli oktoobri lõpus 503,1 mln krooni, vähenedes kuuga 11%. Oktoobrikuu kasum oli 225 000 krooni. Kümne kuu kokkuvõttes on panga kahjum 5,2 mln krooni.

Krediidipanga hoiuste maht oktoobri lõpus oli 390 mln krooni ehk 10,2% vähem kui septembri lõpus. Panga laenuportfell septembriga võrreldes ei muutunud ja moodustas 318 mln krooni.

Hetkel kuum