11. november 1998 kell 22:00

Maapanga odav väljamüük

«On normaalne, et need lauad ja toolid maha müüakse,» nendib pankrotihaldur. Tõsi küll, tänaseks on müük peatatud, sest on jõutud arusaamiseni, et koos kinnisvaraga on seda parem teha.

«Praegu lüüakse arveid veel kokku, laekunud on raha 1,7 miljonit krooni, kuid arveid on veelgi suuremale summale kirjutatud,» räägib Eipre. Tema arvates on tulemused head, müüdud mööbli bilansiline väärtus oli pisut üle 300 000 krooni.

«Koledad, kasutatud asjad lähevad maal hästi peale,» tõdeb Eipre.

Maapangal on üle Eesti kokku 68 kontorit, millest enamik on renditud. Praeguseks on neist suletud 26 kontorit ja nende omanikega on rendilepingud lõpetatud.

Pank on müünud väljaspool Tallinna asuvate kontorite mööblit. Maapanga peakontoris Tallinnas on töötajad veel oma tööpostil ja seal mööblit ei müüda.

Lauad ning toolid müüs Maapank ilma enampakkumiseta.

«Ilmselt ei oleks me siis neilt nii head hinda saanud, kui oleksime enampakkumise teinud, sest oleks lisandunud transpordikulud ja nende laokulud,» räägib Eipre. Tema sõnul läheks kontorimööbli kokkuvedamine Tallinna maksma umbes 200 000 krooni ja selle laos hoidmine 160 000 krooni kuus.

Eipre ütleb, et Maapangal on veel varasid, mida ei saa enampakkumise teel müüa, näiteks relvad. «Meie relvi müüb Citisec, relva ostmiseks on relvaluba vaja,» lausub Eipre, lisades, et autode müügi kohta veel ei tea, kinnisvara nimekiri läheb ilmselt lehte.

Tallinna, Jõhvi, Rakvere ja Tartu kontoreid ja nendes olevat mööblit ei müüda enne, kui pankrot on lõppenud, sest neid kasutab pankrotitoimkond.

«Pankrot kestab vähemasti neli aastat,» ütleb Eipre, see sõltuvat kõige otsesemalt laenude laekumisest.

Rahandusministeerium on varade müügivõimalusena välja pakkunud Internetti. Eile õhtul, Äripäeva trükki mineku ajal, jäigi pankrotitoimkond seda plaani arutama. Positiivse otsuse korral oleks see esimene kord, kui Eestis pankrotti läinud ettevõte müüb oma vara Interneti vahendusel.

Hetkel kuum