12. november 1998 kell 22:00

Ministeeriumid hoiavad ikalduse hüvitamiseks kokku

Peaministri majandusnõuniku Heido Vitsuri sõnul leidis valitsus, et 227 miljonit krooni on järgmise aasta riigieelarve jaoks liiga suur koorem ja seetõttu peab iga ministeerium nüüd vaatama, kust saab kokku hoida.

Lisaks kokkuhoitud rahale suunab valitsus põllumeestele hüvitise maksmiseks ka maksude ülelaekumisest saadud vahendid. «Septembris oli ülelaekumine päris korralik ja tavapäraselt laekub rohkem makse ka detsembris, nii et sellega probleeme pole,» ütles Vitsur.

Teisipäeval kiidab valitsus Vitsuri sõnul heaks ka hüvitiste laialijagamise süsteemi, mille käivitamine võtab kindlasti veel vähemalt kolm nädalat aega.

«Optimistlike prognooside kohaselt peaks osa põllumehi jõuluks raha kätte saama,» märkis Vitsur.

Ministeeriumide kokkuhoid kajastub ka 1998. a riigieelarve muutmise seaduses, mis esmaspäeval läbis riigikogus esimese lugemise ja tuleb lähiajal teisele lugemisele.

Riigikogu tegi 27. oktoobril koalitsiooni eestvedamisel valitsusele ettepaneku võtta ikalduskahju hüvitamiseks majanduse stabilisatsioonifondist 250 miljonit krooni laenu, kuid peaminister Mart Siimann on korduvalt kinnitanud, et reservraha jääb puutumatuks. Seetõttu peab valitsus ikalduste hüvitamiseks raha leidma oma vahenditest.

Hetkel kuum