18. november 1998 kell 22:00

Suurde büroosse väike puhkenurk

Võimalik, et töötaja vajab vaid paari mugavamat tooli, et töölauast veidi eemal külalise või kolleegiga lõõgastuda ehk tööasju arutada. Puhkenurka sobib ka hästi ajalehtede lugemine.

Nii peaks puhkenurgas olema võimalus lugeda värskeid ajalehti või erialakirjandust, kohvi-teed juua või kasvõi mõneks ajaks kõrvaklapid pähe panna ning muusikat kuulata jne.

Igal juhul peaks puhkenurga tarbeks leidma võimalikult turvalise, omaette oleva kohakese -- olgu see siis koridorisopp või töökohtadest eraldi ruum.

Puhkenurga värvivalik peaks harmoneeruma kogu ülejäänud kontoriga, aga see ei tohiks üks-üheselt ümbritsevate tööruumide toone korrata.

Puhkenurga seintel leiab suurepärase koha maal, graafika, foto, vaip või mõni muu kunstiteos. Seal on teil aega ning võimalus seda nautida.

Olenevalt siis sellest, missuguseid funktsioone täidab teie puhkeruum, tuleb valida mööbel -- istenurk skulptuuri või taimedega võiks sisaldada mugavaid toole ja ajakirjaalust. Lauaga nurk, kus on kohvikann ning mikroahi, toimib pigem söögitoana, mida saaks väikeste ning lihtsate ümberkorraldustega ruttu samuti firma nõupidamisruumiks kohaldada.

Toa ühes osas oleva puhkekoha eraldamiseks ülejäänud ruumist võib kasutada transformeeritavat (kerge, lihtsalt ümberpaigutatav) vaheseina, kokkurullitavat sirmi, raskuslatiga kangast, ribi- või rulookardinat.

Puhkenurga valgustus peaks kajastama loomulikult kogu büroo kujundust, kuid lähtuma siiski puhkenurga vajadustest.

See tähendab, et puhkenurga valgustus võib tulla nii seinast kui ka laest, olla nii peegelduv kui ka otsene.

Valgustus võiks mingit ruumiosa rõhutada või esile tuua -- see loob emotsionaalsema õhkkonna.

Kui ruumis peab saama lugeda, ärge unustage väga head valgustust.

Puhkekoha suurus oleneb büroo pinnast ja töötajate arvust. Suurte kontorite puhul on kasulikum teha pigem rohkem ja väiksemaid puhkenurki.

Autor: Anu Vainomäe

Hetkel kuum