ÄP fototoimetus • 19. november 1998 kell 22:00

Merike Vals petab edasi

Pärast seda, kui kolmapäevane Äripäev kirjutas Merike Valsi pettustest, helistas mitu inimest ja väitis, et see inimene on neilt raha välja petnud ka sel aastal. Valsi suhtes on algatatud kriminaalasi juba 1996. aastal, sügisel pidi tema üle algama kohtuprotsess.

«Meilt pettis ta raha välja nädal tagasi,» rääkis eile Tallinna raamatukaupluse Areng juhataja. Vals esitles ennast kui keeleõppekursuste korraldajat ja võttis 10 000 krooni eest raamatuid. «Nüüd helistab iga päev ja lubab kohe raha tuua,» lisas juhataja.

Eraisik Helle Ruukolm rääkis, et temalt pettis Merike Vals tänavu aprillis 15 000 krooni lubadusega ta Rootsi lõbusõidulaevale tööle saata.

Kuna süüdistuskokkuvõte Valsi esialgsete kelmuste osas on valminud, peavad uued kannatanud ilmselt oma hagi kohtule eraldi esitama või tegema avalduse politseile, kommenteeriti kohtus.

Praegustel andmetel on Vals välja petnud 85 firmalt ja eraisikult ligi miljon krooni. Kohtuasja algatamine lükkus esmaspäeval edasi tema ootamatu haigestumise tõttu.

Autor: ÄP

Hetkel kuum