Värviprinter

Peeter Marvet 25. november 1998, 00:00

Värv -- Mis sest, et printer on värviline, ilusate värvide saamiseks peab ikka ilus originaal olema. See tähendab, et kui teil on seebikarbi-tüüpi digifotoaparaat või olete ei tea kus midagi sisse skanninud, ei pruugi tulemus ilmtingimata rõõmustav olla. Kallist värvilaserit ostes tasuks hinnast enam silmas pidada seda, kuidas müüja suudab selle käima panna ja teile sobilikku töökulgu selgitada (ning ärge imestage, kui viimane tähendab koolitust ja uue tarkvara ostmist).

PS (ehk PostScript) -- Kui printer läheb kujundusgraafiku kasutusse, siis peab see olema kindlasti PS, muul puhul ei ole eriti kindel, et tulemuseks oleksid õiged värvid. Eriti maksab rõõmustada printerite üle, mille PS rasterpildi töötleja nimi on Fiery.

Kontor --PostScript on juhul, kui tahad õigeid värve saada, oluline ka kontoritööd tehes. Kui tahad lihtsalt graafikuid värviliselt välja trükkida, sobib mistahes printer.

SOHO (ehk small-office-home-office) -- Mina valisin koju värvitindiprinteri, sest vaevalt et mul on vaja ohtralt mustvalget materjali välja printida. Kui, siis prindin ikka soovist kedagi rõõmustada, olgu see siis sünnipäevakaardi (või kinkepaberi) tegemine või pisike enesereklaam äri huvides. «Ikka värviti, ikka värviti,» nagu nõustas meie rahvuskangelane Siil kedagi Kalevipoega.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 08:57
    Otsi:

    Ava täpsem otsing