Vilve Torn • 25. november 1998 kell 22:00

Eesti Energia töötajad astuvad juhtkonna poliitika vastu välja

Eesti Energia finantsdirektor Sandor Liive ütles, et seni maksti ettevõtte töötajatele iga aasta tervise taastamiseks kokku 30 mln krooni. Sellel aastal maksti sellest summast niinimetatud kolmeteistkümnenda palgana välja 14 miljonit krooni. Ülejäänud 16 miljonit krooni otsustas Eesti Energia kokkuhoiu nimel välja maksmata jätta, sõnas Liive. Ta lisas, et praegust majandusolukorda arvestades pole 30 miljoni krooni väljamaksmine töötajatele otstarbekas.

Kontserni juhatuse esimehe Gunnar Okki sõnul tuleb ettevõttes peatada ebamajanduslikkus ja raiskamine. «Kui sellega iga päev ei tegele, siis ta muudkui kasvab,» ütles Okk.

Eesti Energia kontserni kuuluva Balti elektrijaama ametiühingujuht Vladislav Ponjatovski väitis eile, et Gunnar Okk räägib endale vastu, sest alles nädal aega tagasi tekkis Eesti Energia peahoone ette uhiuus sõiduauto Saab.

Okk lausus, et Eesti Energia on liisinud selle auto väga soodsatel tingimustel ja see on mõeldud üldiseks kasutamiseks koos autojuhiga. «Minu ametiauto on endiselt Opel,» kinnitas Okk.

Äripäeva andmeil nõudis endale ametisõidukiks Saabi ka üks Eesti Energia uus infotehnoloogiatöötaja.

Eesti Energia ametiühinguliidrite kinnitusel pingestab olukorda ettevõttes ka see, et töötajate preemiaraha on kirjas kehtivas kollektiivlepingus, kuigi ettevõtte juhtkond kohustus seda maksma võimaluse korral.

Eesti Energia töötajate kollektiivleping kehtib kuni selle aasta 31. detsembrini. Ametiühinguliidrid nõuavad aastavahetuseks kollektiivlepingu osas täielikku selgust ja suuremat sõnaõigust kollektiivlepingu sõlmimisel.

Vastuolud Eesti Energias said alguse juulis, kui ettevõtte uus juhtkond peatas majanduslike võimaluste ahenedes tervisetaastamise raha maksmise.

Seni maksti Eesti Energia 7000 töötajale ühe kuupalga suurust tervisetaastamise raha koos puhkuserahaga.

Hetkel kuum