30. november 1998 kell 22:00

Andmed maksuametile elektroonilisel kujul

Maksuamet on ette valmistanud andmete elektroonilise esitamise võimalused, sest nii vähenevad töömaht ja vajalike paberite kogus, mis lihtsustab maksumaksjate kui klientide teenindamist, teatas maksuameti pressiesindaja. Uuel aastal hakkab väljamaksetelt kinnipeetud tulumaksu ja arvutatud sotsiaalmaksu arvestus toimuma iga kuu ühtse maksudeklaratsiooni alusel. Seoses sellega muutuvad kõik sotsiaalmaksu tasumiseks vajalikud blanketid ja deklaratsioonid. Uued blanketid on kättesaadavad uuest aastast ka Internetis avataval aadressil http://www.ma.ee.

Andmete edastamiseks Internetis on maksumaksjal vajalik sõlmida maksuametiga leping, kus on reguleeritud kõik deklaratsioonide esitamise tehnilised ja juriidilised üksikasjad.

Kuna sotsiaalmaksu administreerimine maksuameti poolt langeb ajaliselt kokku tsentraliseeritud Oracle'i infosüsteemi rakendamisega, siis maksuameti kohalikele asutustele kontosid pankades eraldi ei avata.

Uue ja üleriigiliselt ühtse sotsiaalmaksude konto avas maksuamet Ühispangas, number on 10002051892006 koodil 401. Nimetatud kontole hakatakse tasuma sotsiaalmaksu alates 1. jaanuarist, olenemata maksumaksja asukohast.

Varem kehtinud sotsiaalmaksu kontod suletakse samal kuupäeval.

Autor: ETA

Hetkel kuum