6. jaanuar 1999 kell 22:00

Microlink Online ostis Hoiupanga andmesidevõrgu

Kokkuleppe kohaselt hakkab pank edaspidi andmesideteenust ostma Microlink Online'ilt, kes omakorda peab kindlustama turvalise ning häireteta andmeside panga peamaja, kontorite ja sularaha-

automaatide vahel.

Tehing on jätkuks läinud aasta varakevadel sõlmitud lepingule, millega Hansapank müüs oma sidevõrgu Microlinkile, teatas ettevõte.

Kokku ühendab endise Hoiupanga andmesidevõrk 112 pangakontorit ja 160 sularahaautomaati kõigis Eesti maakondades. Mullu ostetud Hansapanga võrk ühendab 24 pangakontorit ja 140 sularahaautomaati.

«Hoiupanga võrgu ostmisega on Microlink Online'i andmeside esindatud kõigis suuremates Eesti linnades ja asulates,» ütles Microlink Online'i juhataja Avo Raup. Microlink asub võrku uuendama, investeerides sellesse 1999. aastal miljoneid kroone, lisas ta.

Hoiupanga võrk läheb järk-järgult üle frame-relay-

tehnoloogiale, mida kasutab ka Hansapanga võrk.

Tehingu hinda ei soovinud Hansapank ja Microlink avalikustada.

«Sideteenuste ostmine sellele spetsialiseerunud firmalt lubab Hansapangal kokku hoida miljoneid kroone,» ütles panga infotehnoloogia juht ja juhatuse liige Tõnis Sildmäe. Ta lisas, et teeninduslepingu karmid tingimused kohustavad Microlinki kindlustama pangale laitmatu side.

1998.--99. majandusaastaks prognoosib Microlink 600 miljoni kroonist käivet, millest 25 miljonit annab Microlink Online.

Autor: BNS

Hetkel kuum