Indrek Kald • 20. jaanuar 1999 kell 22:00

Ostja meelespea

Lamp. Grafoprojektorid alla 4000-luumenise valgusvooga on mõeldud esitluskiledele, tugevama valgusvooga projektorid arvutipildi näitamiseks LCD- ehk vedelkristallpaneeli abil. Tugevama valgusvooga projektoril võib kasutada ka tavalisi kilesid. Projektorite lampide kasutusiga on sõltuvalt materjalist 50--1000 tundi. Grafoprojektori valimisel tuleb arvestada ruumi suurust, kus esitlused toimuvad. Suurem saal nõuab tugevama valgusvooga seadmeid. Nõrga valgusvoo korral peab ruum olema pimendatav.

Kile. Grafoprojektoriga näidatavaid kilesid, millele saab käsitsi peale kirjutada, ei tohi panna koopiamasinasse ega printerisse. Kile võib seal üles sulada. Erinevate printerite puhul tuleb kasutada erinevaid kilesid. Heal kilel on kujutis terav ja selge, pind ei ole täpiline, värv ei lähe kuivades laiali, kile ei muutu seistes kollaseks.

Optika. Optikast sõltub pildi teravus ja suurus ekraanil. Mida rohkem läätsi, seda parem on pildi kvaliteet. Parema esitluskvaliteedi tagavad üldjuhul kallimad grafoprojektorid.

Hetkel kuum