16. veebruar 1999 kell 22:00

Preatoni müüb hotelli sviitidena

Ühe sajandivahetuse juba üle elanud kunagine Ilmarise masinatehase hoone astub uude aastatuhandesse põhjalikult ümberehitatud hotellina Ilmarine Residence.

Valdavalt kinnisvaraarendajale Ernesto Preatonile kuuluv firma müüb vastvalminud hotellis sviite, mille omanik jätab haldusfirmale välja rentida ajaks, mil ta seda ise ei kasuta.

Koos sisustusega käibemaksuta ca 64 miljonit maksev hotelliprojekt väljendab maailmas uudset majutuskontseptsiooni, mis orienteerub äripartnereid majutavate firmade või sageli Tallinnas peatuvate ärimeeste vajadustele.

Domina Management pakub müüa 49 läbi kahe korruse ulatuvat täisvarustusega korteri-tüüpi sviiti, mida omanik või tema külaline saab kasutada vastavalt oma vajadustele, makstes selle aja eest vaid hoolduskulusid. Muul ajal rendib operaatorfirma omaniku sviidi välja ja see saab rendilt kindlaksmääratud intresse.

Sviidi hinna sisse kuuluvad ka mööbel ja toidunõud. Tellija esindaja Aare Jaanuse sõnul on sviidi tasuvusaeg keskmiselt kolm aastat ja kui omanik seda ise ei kasuta, siis kuni seitse aastat. Sviiti saab kinnisvarana müüa, pantida ja võita kinnisvara võimalikult hinnatõusult.

Möödunud sajandi lõpust pärinev algselt kahekorruseline maja on muudetud neljakorruseliseks hotelliks, mille 14 m kõrgust aatriumi katab 8x50m klaaskatus. Hoone kõrgete akende paigutus on säilinud ja need valgustavad korraga sviidi mõlemat korrust. Paekivist välisfassaad on puhastatud, kuid sisekujundus paekivi ei eksponeeri ja piirdub kaasaegsete materjalidega. Üldkasutatavate ruumide põrandaid katavad keraamilised ja paekiviplaadid, sviitide põrandal on laminaatparkett.

Praegu on hoone ümber napp parkimisvõimalus, kuid olukord peaks paranema maa-aluse 450 autole mõeldud parkimismaja valmimisega.

Ilmarine Residence on Itaalia hotellifirmaga Domina Grupp seotud Domina Managemendi esimene Eesti projekt. Hotelli haldusfirmast kuulub 95% Ernesto Preatonile.

Linnahalli kõrval mere ääres asuvasse 21 000 m² Ilmarise kvartalisse on planeeritud kortermajad ning kaubandus- ja teeninduspinnad kokku 277 korteri, 11 kontori ja 19 kauplusega, hotell ja maa-alused parkimiskohad ca 400 autole. Ilmarise kinnisvara arendab Pro Kapital.

Ilmarise residentsi äriidee on tutvustada uue majutusasutuste kontseptsiooni eeliseid võrreldes hotelli või üürikorteriga.

Kui välisosalusega firma töötajad või kohaliku firma välispartnerid külastavad tihti Eestit, on põhjust kaaluda investeeringut Ilmarise residentsi sviiti. Kui omanik seda parajasti ise ei kasuta, saab ta sviidi rendilt intressi. Praegu on mõned sviidid juba müüdud Itaaliasse.

Ehitus on sujunud ilusti, praegu sisustatakse sviite. Hotell avatakse märtsis.

Rekonstrueerimise käigus säilisid hoone välisseinad, kandekarkass ja 1.--2. korruse ulatuses vahelagi. Katusekandesüsteem on vana maja eripära tõttu liimpuidust. Uus metallist kandekarkass toetub eelmise sajandi lõpul paigaldatud needitud metallpostidele. Taolist lahendust ei saa tänapäeval tavaliselt kasutada.

Hoone välisilme pidi nii värvitoonide kui ka akende ja uste osas vastama muinsuskaitse nõuetele, kuid arhitekt ja tellija olid kategooriliselt väikeste raamidega puitakende kasutamise vastu. Kompromissina on hoone hotelliosal alumiiniumist ja teenindaval plokil puitaknad.

Osa sisekujundusega seotud töid ja materjalide tarneid võttis tellija enda kanda. Seni on paigaldamata Itaaliast tellitud valgustid.

Algselt oli maja mõeldud korterelamuks, kuid kaks kuud enne ehitustähtaja saabumist otsustas tellija hotelli kasuks. See nõudis mõnigaid ümberkorraldusi hotellidele seatud kõrgendatud tuleohutusnõuete järgimisel.

Hetkel kuum