3. märts 1999 kell 22:00

Truuväli vaidlustab turueeskirja

Truuvälja hinnangul ei ole turgude tegelikku olukorda arvestades võimalik uut eeskirja täita.

Turgudel ja tänavatel kauplemise eeskiri sätestas muu hulgas, et turgudel ei tohi müüa uusi tööstuskaupu ning kaupadel peavad olema kaasas mitmesugused dokumendid.

Õiguskantsler leidis, et praeguses sõnastuses on tööstuskaupade müügi keeld liiga absoluutne ning palus riigikohtul see kehtetuks tunnistada.

Dokumentide osas ei ole eeskiri Truuvälja hinnangul põhiseadusega vastuolus.

Ka justiitsministeeriumi asekantsleri Priidu Pärna hinnangul on tööstuskaupade müügi keeld põhiseadusega vastuolus. Seepärast tunnistas valitsus selle teisipäeval kehtetuks.

Valitsus muutis teisipäeval kriitika osaliseks saanud turgudel ja tänavatel kauplemise üldeeskirja, jättes välja punkti, mis keelustas turul uute tööstuskaupade müümise.

Valitsuse esindaja vandeadvokaat Villu Kõve leidis eile riigikohtu istungil, et tööstuskaupadega kauplemist puudutavad sätted ei ole vastuolus põhiseadusega.

Teisipäeval ütles majandusminister Jaak Leimann, et valitsus kavatseb tööstuskaupadega kauplemist käsitleva punkti ümber sõnastada ja panna see siis turgudel kauplemise üldeeskirja.

Mullu veebruaris vastu võetud ja aprillis jõustunud senisest karmim turgudel ja tänavatel kauplemise kord sai terava kriitika osaliseks, sest valitsuse kehtestatud kord keelas turgudel kestvuskaupadega kauplemise ja seadis mitmeid muid piiranguid.

Autor: BNS

Hetkel kuum