7 märts 1999

Ühispank alandab hoiuseintresse

Aastase tähtajalise hoiuse intress on tänasest Ühispangas 10,25% senise 13,25% asemel. Ühispanga asepresident Margus Schults ütles, et intresside langetamine näitab üldist turu suunda ja Ühispank ei tee seda Hansapanga eeskujul. «Deposiidid kasvavad, raha pakkumine on suurenenud viimaste kuudega,» selgitas Schults.

«Laenuintresside alandamine on arutusel, see võtab natuke aega,» väitis Schults. Ta ütles, et see toimub kolme-neljakuulise nihkega. «Otsest vajadust laenuintresside alandamiseks hetkel ei ole,» kinnitas Schults.

Hansapank alandas hoiuseintresse kuu aega tagasi, koos sellega odavnes ka laenuvõtmine pangast. «Kui paralleelselt hoiuseintressidega ei alandata laenuintressi, tekitab see küsimärke,» ütles Hansapanga riski- ja krediididirektor Aivar Rehe BNSile. «Kui rahapakkumine on suurenenud, peab selleks looma ka uusi tingimusi,» lisas ta.

Rehe märkis samas, et Ühispanga hoiuseintresside alandamine Hansapangaga võrdsele tasemele näitab, et juhtivate pankade nägemus pangandusturust on ühtlustunud. Hansapanga aastase tähtajalise hoiuse intress langes eelmisel kuul 11,75 protsendilt 10 protsendile ja kroonilaenude intress 16 protsendilt 14,75-le.

Margus Schults ei osanud öelda, kas hoiuseintresside langev suund püsib. «Võib arvata, et intressid tulevad alla, kuid võrreldes 1997. aastaga on nad ikkagi kõrgel,» lisas ta.

Ühispanga kasutushoiuse intress on tänasest 8,75%, säästuhoiuse oma 7,25% ja multikonto intress 8,75% aastas, arvelduskontole makstav intress 3%.

Autor: Sten A. Hankewitz

Hetkel kuum