Kevadine segadus parkimises

«Süsteem on toores,» tunnistab Tallinna liikluskorralduskeskuse juht Vello Lõugas. «Ma pole seda lõplikult selgeks saanud. Kuu aega kulub õppimisele.»

Lõugas ennustab, et vaatamata trahvisummade suurenemisele laekub tänavu trahviraha vähem, sest viivise puudumine ja aegumisvõimalus ei kannusta rikkujaid kukrut kergendama. Mullu maksti parkimistrahve 9 mln krooni eest.

Sellest hoolimata määrab liikluskorralduskeskus trahve pausideta edasi. Iga pealinna parkimiskontrolör (kokku on neid 26) kirjutab välja keskmiselt 30 trahvikviitungit päevas, mille paarkümmend autojuhti tõrkumata ka ära maksavad.

Liikluskorralduskeskus peab hakkama trahviraha kättesaamiseks tegema lisatööd. Kui trahv pole 15 päeva jooksul laekunud, saadab keskus autoregistri andmetele tuginedes autoomanikule uue trahviteate. Kui see ei mõju, pöördub kohtusse. Kui liikluskorralduskeskus ei suuda aasta jooksul trahvinõuet kohtule esitada, kaotab viimane kehtivuse.

Tallinna linnakohtu täitevosakonna juhataja Ingrid Aljase sõnul tabab enamikku kohtutäiturilt nõude saanud inimesi vapustus, sest nad pole trahvist teadlikud või on selle ammu unustanud.

Sellest aastast on Tallinna linnavalitsusel põhjust liikluskorralduskeskust paremini tööle utsitada, sest nüüd laekub parkimistrahv linna eelarvesse. Või vähemalt peaks laekuma. Linnajuhte on kahtlustatud trahviraha suunamises Keskerakonna valimiskampaaniasse.

Parkimiskontrolörid Peeter Rukis ja Peeter Tambek kinnitavad, et neid jätavad parkimiskorra ümber lõõmavad kired külmaks.

Tambek vaid nuriseb, et paljud tema kirjutatud trahvid tühistatakse hiljem liikluskorralduskeskuse komisjonis. Kotrolörid teavad tühistamistest ainult kuulu järgi, sest tühistatud trahvid ei mõjuta hinnangut nende tööle.

«Mõni trahvisaaja ütleb meile otse, et niikuinii tühistatakse trahv ära,» selgitab Peeter Tambek. «Küllap on tal komisjonile mõjuvaid põhjendusi.»

Trahvi tühistamist üritada on märtsist aga põhjust enamgi. Parkimisseaduse muudatuse kohaselt karistatakse tasulisel parkimisalal pooletunnist piletita parkimist kuni 205kroonise trahviga, pikemat piletita parkimist kuni 1230 krooniga.

Hetkel kuum