11. märts 1999 kell 22:00

Tudeng kutsub protestima Eesti Telefoni vastu

Concordia ülikooli tudengi Carry Ginteri elektronkiri kutsub kõiki ASi Eesti Telefon kliente tõstma 30. märtsil kell 15 hargilt telefonitoru, mis peaks tekitama Eesti Telefonile olulist kahju ja lisatööd.

Ginter väidab nimetatud kirjas, et tema ei ole kirja autor, vaid aktiivne internetikasutaja, kellele jõuab palju informatsiooni. «Leian, et inimestel on õigus olla informeeritud ja teha valikuid,» kirjutab Ginter.

Eesti Telefoni informatsioonidirektor Enno Kiviloo ütles eile, et protestiaktsioon tooks endaga kaasa ainult olukorra, kus paljud, kes helistada soovivad, seda sellel kellaajal teha ei saa. «Olulist materiaalset kahju Eesti Telefonile ei teki, sest digitaalvõrgus on süsteemid isetaastuvad,» sõnas Kiviloo.

Kiviloo tunnistas samas, et Eesti Telefoni analoogvõrgus võivad sellise üleriikliku aktsiooni tulemusena kaitsmed läbi põleda ja nende asendamine võtab aega.

«Taoline aktsioon Lätis Lattelekomi vastu oli küllalt edukas,» seisab elektronposti teel saadetud kirjas. «Me ei ole ju lätlastest passiivsemad, eks...?»

Lattelekomi hinnapoliitika vastu protestisid lätlased 1. veebruaril samal viisil. Lattelekomile see aktsioon kahju ei toonud, sest osa võttis väga vähe inimesi.

Lattelekom ähvardas enne 1. veebruari, et telefonitoru hargilt tõstjate telefoniliinid jäävad tummaks pärast aktsiooni ja need lülitatakse telefonivõrku tagasi alles paari päeva pärast.

Eesti Telefon kehtestab alates 1. maist kõigile kõnedele alustamistasu, mille suurus on 48 senti alustatud kõne kohta.

Autor: Sten A. Hankewitz

Hetkel kuum