25. märts 1999 kell 22:00

Krediidipank laieneb Pärnus

Krediidipanga tegevdirektor Andrus Kluge kinnitas eile, et pangal on kavas aprilli keskel avada filiaal Pärnus.

Panga kahjum oli 28. veebruari seisuga 10,6 mln krooni. Kluge kinnitusel on kõik kontorid kasumis. Panga kahjum on tingitud peamiselt väärtpaberite müügist ja mittetöötavatest laenudest, ütles ta.

Kluge põhjendas Pärnu projekti sooviga suurendada panga turuosa ja nimetas seda viimaseks investeeringuetapiks Eesti linnade seas. Projekti maksumus on 0,5 mln krooni ning kasumisse loodab Pärnu kontor jõuda käesoleva aasta oktoobriks.

Kluge ütles, et ta ei karda klientide usaldamatust seoses filiaali asumisega pankrotistunud Maapanga endistesse ruumidesse. Ruumid rendib pank ASilt Savi E.

Kluge sõnul jätkab Krediidipank Pärnus suunitlust väikese ja keskmise suurusega ettevõtetele, eraisikutele ning Venemaa turule. Kliente loodab pank juurde võita paindlikkusega klientide suhtes, soodsa Vene rubla konverteerimiskursiga ja eraisikute soodsamate hoiustega.

Praegu on Krediidipangal Pärnus viis ettevõttest klienti, kes tegelevad peamiselt rublaarveldustega.

Hansapanga Pärnu piirkonna juhi Tiiu Kiriku arvates ei ole Krediidipanga Pärnusse tulekul mõtet, sest turg on suuremate pankade poolt ära jagatud.

Poolteist nädalat tagasi avas Pärnus filiaali Optiva Pank. Optiva turukommunikatsioonidirektor Ranno Pajuri arvas, et Pärnu pangandusturul on veel ruumi, ning nentis, et Optiva Panga Pärnu kontoril on juba 150 uut klienti, neist kolmandik on ettevõtted. Optiva Pärnu kontori deposiitide maht on 3 mln krooni.

Pärnu maakonnas tegutseva ASi Paikuse Saeveski finantsdirektor Eire Reinsalu ütles, et suhtub Krediidipanga tulekusse positiivselt ning on soodsa pakkumise puhul nõus kaaluma kliendiks astumist.

Uue kontori juhataja nime keeldus Kluge enne esmaspäeva avaldamast, kuid lisas, et tegemist on ärimaailmas tuntud persooniga.

Autor: Anu Jürisson

Hetkel kuum