ÄP fototoimetus • 31. märts 1999 kell 22:00

Rakvere lihakombinaadil ligi 100mln kahjum

Rakvere lihakombinaadi juhatuse esimees Peeter Maspanov ütles eile, et grupi nii suur kahjum oli ootuspärane. «See pole tingitud viletsatest töötulemustest,» ütles Maspanov. Rakvere grupi 96 miljoni kroonisest kahjumist andis 58 miljonit Rigas Miesnieksi firmaväärtuse mahakandmine.

«Praegune eksport on võrreldamatu varasemaga,» ütles Rakvere lihakombinaadi ekspordijuht Toomas Põld. Rakvere müüb Ukrainasse praegu 35 tonni lihatooteid kuus, mis on ligi kümme korda vähem kui aasta tagasi. «Müüme ainult ettemaksuga ja see takistab ka ekspordi suurenemist,» ütles Põld.

Maspanovi sõnul prognoosib lihakombinaat tänavuseks aastaks väikest käibekasvu. «Aasta algus on olnud niru, sest turul liigub palju odavat liha,» ütles ta. «Tänavuaastast kasumit või kahjumit on vara prognoosida.»

Sel aastal Rakvere oma käibe ja kasumiprognoosi ei avalikusta, sest börs seda ei nõua. Praegu on Rakvere lihakombinaat jooksvalt kasumis.

Rigas Miesnieksi eelmise aasta kahjum oli 43,2 miljonit krooni, millest Rakvere grupi konsolideeritud tulemusse lisandus 36,7 miljonit krooni. Rigas Miesnieksi juhatuse esimees Valdis Gailitis ütles BNSile, et veerand ettevõtte kahjumist tuleneb otseselt Vene kriisist tingitud ekspordi kahanemisest.

Kahjumis olid ka Rakvere grupi Lätis ja Leedus müügiga tegelevad ettevõtted. Rakvere lihakombinaadi enda eelmise aasta kahjum oli 6,9 miljonit krooni. Väikese kasumiga lõpetasid aasta seakasvatusettevõte Ekseko ja AS Linnulihatooted.

Rakvere grupi netokäive oli 920,5 miljonit krooni, millest eksport andis 179,2 miljonit krooni.

Autor: ÄP

Hetkel kuum