ÄP fototoimetus • 15. aprill 1999 kell 22:00

Hansatee katamaraan sõidutab madalamate hindadega

Hansatee avalike suhete juht Malle Aleksius ütles, et Hansatee kaks katamaraani hakkavad sõitma peegli põhimõttel, mis tähendab, et laevad väljuvad sihtsadamatest ühel ajal, kuus korda päevas praktiliselt iga kahe tunni järel.

Hansatee uus katamaraan Tallink Autoexpress võtab peale autode peale ka kümme bussi, mis peaks huvi pakkuma turismifirmadele ka kaugemale reisimiseks, arvas Aleksius. Uus katamaraan Tallink Autoexpress tähendas Hansateele 60 uue töökoha lisandumist.

Mai keskel toob Helsingi ja Tallinna vahele teise katamaraani ka Nordic Jet. Firma müügijuhi Sigrid Tammese sõnul hakkab uus veesõiduk, mis on samane varasema Nordic Jeti nime kandva autokatamaraaniga, tegema kuus reisi päevas. Mõlemad alused on valmistatud spetsiaalselt Läänemere tarvis ja varustatud uudsete stabilisaatoritega, mis peaks muutma laeva võimalikult lainekindlaks.

Müügijuht pidas Nordic Jeti eeliseks laevade randumist mõlema linna keskuses ja pakutava teenuse head kvaliteeti. Hansatee laevad Helsingis päris kesklinna ei saa.

Eelmisel aastal oli Nordic Jeti turuosa Tallinna ja Helsingi vahelises kiirlaevaliikluses üle 50 protsendi ja seda soovib firma ka säilitada.

Nimetatud kahe laevafirma suurte katamaraanide kõrval pakuvad kiiret laheületust ka Lindaliini tiiburid.

Autor: ÄP

Hetkel kuum