Peep Sooman • 21. aprill 1999 kell 22:00

Saksa ärimees ähvardab Ühispanka

Reinhard Walter väitis, et Ühispank on oma võlanõude neile juba sisuliselt müünud, sest Ühispank tegi kinnisvaraarendusfirmale pakkumuse, mille FOM ka kirjalikult aktsepteeris.

Kui Ühispank müüb oma nõude kellelegi teisele, siis müüb ta ühte asja kaks korda, teatas Walter. Tema sõnul on see piisav põhjus panga kohtusse kaebamiseks.

«Oleme kinnistust siiski huvitatud ning kohtusse kaebamisest ei saa rääkida enne, kui võlanõue müüakse kellelegi teisele,» lausus Walter.

Samas väitis ta, et Ühispank on hakanud pärast pangapoolse ettepaneku vastuvõtmist Saksa firmat ignoreerima.

Ühispanga riskikapitali osakonna juhataja Guido Gritsenko ütles eile, et Saksa kinnisvaraarendusfirmal pole mingit alust kohtusse pöördumiseks. «Meie seisukoht on, et kokkulepped tehti läbirääkimiste jätkamise tingimuste täpsustamiseks, mitte lepingu sõlmimiseks,» lausus Gritsenko.

Reinhard Walter on süüdistanud Ühispanga presidenti Ain Hanschmidti samuti võlanõude müümise kavatsuses endisele Ühispanga suuraktsionärile Ernesto Preatonile.

«Kui kinnistu müüdaks avalikul oksjonil, oleks reaalset raha ette näidata vaid meil,» väitis Walter.

Ernesto Preatoni on öelnud, et tema Tallinnas Raekoja platsil asuva hinnalise kinnistu vastu isiklikult huvi ei tunne.

Preatoni sõnul vahendas ta vaid ühe Itaalia investori huvi Ühispangale. Äripäeva andmetel on kinnistu vastu huvi tundev Itaalia firma Ernesto Preatoni Groupiga seotud.

Ain Hanschmidt on väitnud, et tema ei saa kedagi soosida ning eellepingud Ernesto Preatoni ja Reinhard Walteriga hoone omanikfirma Crag Kinnisvara aktsiate ostuks on sõlminud viimatinimetatud firma omanikud Eino Tamm ja Kalle Tenno.

Reinhard Walter kinnitab, et tema pole Crag Kinnisvaraga eellepingut sõlminud.

Kuni 40 miljonit krooni maksva Jegorovi kinnistu vastu on huvi tundnud ka Ameerika päritolu kinnisvaraärimees Paul Oberschneider ning Lahekalda projekti tutvustamisega tuntuks saanud firma N.L.K Kinnisvara. Viimased kaks väidavad, et tulutute vaidluste ning kinnistu müügiga tekkinud kära tõttu ei huvitu nad enam kinnistu ostust.

Crag Kinnisvara võlgneb Ühispangale 33 miljonit krooni. Eino Tamm ja Kalle Tenno võlgnevad riigile ka tulumaksu neli miljonit krooni.

Hetkel kuum