25. aprill 1999 kell 22:00

Korteri asemele maja

Võrreldes aasta algusega on Viljandis kinnisvaratehinguid küll rohkem, kuid eelmise aasta sama aja tasemeni pole veel jõutud.

Korterite hinnad märgatavalt muutunud ei ole. Väike hinnatõus on eelkõige tingitud sellest, et müüdavate korterite keskmine kvaliteet on tõusnud. Kinnisvarafirma Laine juhi Laine Vindi sõnul ulatub heas korras korterite ruutmeetri hind 2000 kroonini. Korter müüakse sageli selleks, et omale maja osta. Linna Grupp OÜ juhataja Raimo Rannaki hinnangul on praegu küllalt aktiivne suvilate turg. Talvekindla suvila hind jääb enamasti alla 100 000 krooni. Ka odavamate (kuni 500 000 krooni) eramute osas ületab nõudlus pakkumise.

Korterite üürile andmisega on viljandlased ettevaatlikud. Puhtalt saab korteriomanik aastas üürimise eest 5000--8000 krooni, aga sageli kulub pärast üürnike lahkumist korteri remondiks rohkem raha.

Äripindade rentimisel ületab pakkumine nõudluse. Kui pool aastat tagasi maksti renoveeritud pinna m² eest isegi üle 150 kr, siis nüüd on sellise hinna eest raske rentnikke leida. Kehvema kaubanduspinna võib tagastatud majas rentida ka 50 kr/m² eest.

Kinnisvarafirmade arv on Viljandis vähenenud -- aktiivselt tegutsevaid firmasid on jäänud järele viis.

Selliste eramute hinnad Viljandis küünivad poole miljoni kroonini.

Hetkel kuum