ÄP fototoimetus • 10. mai 1999 kell 22:00

Assa Abloy vallutusturnee jätkub

Assa Abloy jõudis kokkuleppele Effeffi põhiomaniku Fritz Fussiga, kes müüb 1. veebruaril oma aktsiapaki Effeffis. Pärast seda saab Assa Abloyst maailmas juhtiv igat tüüpi elektromehaaniliste lukkude valmistaja, mis on kõige kiiremini kasvav lukuturuosa. «Tootmismaht on lukuturul muidugi konkurentsieelis,» ütles Assa Abloy tegevdirektor Carl-Henric Svanberg.

Effeffi peakorter asub Stuttgardi lähedal, sel on tütarfirma Prantsusmaal, Itaalias ja USAs ning käitised Rumeenias ja Hiinas. Effeffi tänavuse müügikäibe prognoos on 2 mld krooni.

30% Effeffi kapitalist koosneb börsil noteeritud 1,9 mln aktsiast, mille eest Assa Abloy pakub 53 Saksa marka tükk. Ülejäänud 70% aktsiatest on põhiaktsionär Fritz Fussi käes.

Reedel tutvustas Assa Abloy oma kvartaliaruannet. Selle kohaselt oli firma käive kasvanud mullu sama ajaga võrreldes 10% ehk 4 mld Eesti kroonini. Maksude-eelne kasum oli 345 mln krooni.

Eesti lukuturul tegutsevad eraldi AssaBalt AS ja Abloy OY Eesti filiaal. Nagu ütles AssaBalt ASi tegevdirektor Tarmo Talvet, oli firma eelmise aasta käive 20 mln Eesti krooni.

Eesti uusehituste lukuturust jagavad Talveti hinnangul Assa ja Abloy võrdselt 45%. Ka kõrgturvalukkude turul on nad peaaegu konkurentsitud.

Autor: ÄP

Hetkel kuum