24. mai 1999 kell 22:00

Vitsur: valitsus kavandab taas eelarveauku

«Kui sellel aastal püsis inflatsioon kütuseaktsiisi, alkoholi-tubakaaktsiisi ning sideteenuste hindade tõusul, siis ma ei näe, kust peaks järgmisel aastal see viieprotsendiline inflatsioon tulema,» ütles Vitsur.

Tallinna linnavolikogu nõunikuna töötav Vitsur märkis, et Euroopas seisavad või langevad praegu peaaegu kõik hinnad, välja arvatud riiklikult kontrollitud sektoris.

«Kui hinnad on maas, ei saa tõsta ka enam side, energia ja muid tariife. Samuti ei saa tõsta ka maksusid, pigem neid alandatakse. Viimane viina- ja tubakaaktsiisi tõstmine näitas väga hästi, et need töötavad bumerangidena,» rääkis ta.

«Arvati, et siseministrist sõltub palju. Tuleb kõva mees, kes võtab salakaubitsejatel kõrist kinni, aga mitte midagi taolist,» märkis Vitsur.

Kui selle aasta algne seitsmeprotsendiline inflatsiooniprognoos on nüüd taandunud 3,5--3,8 protsendile, siis on Vitsuri sõnul tõenäoline, et järgmisel aastal kujuneb inflatsiooniks vaid kaks-kolm protsenti.

«See tähendab, et eelarvekavas on juba kolm protsenti õhku sees ehk sama miljardikroonine auk. Ka sel aastal tekkisid raskused peamiselt seetõttu, et inflatsiooniprognoos oli vale,» ütles ta.

Vitsuri sõnul on ka põhjendamatult oodatud, nagu taastuks selle aasta teisel poolel tubli majanduskasv, mis võiks järgmisel aastal jätkuda.

Autor: BNS

Hetkel kuum