30. mai 1999 kell 22:00

Pärnu tööstus kolib linnaserva

Ühe projektina soovib linnavalitsus viia lihakombinaadi jõe äärest ära ja rajada sinna äri- või elamupiirkonna, rääkisid linnavalitsuse ja ettevõtluskeskuse esindajad eile ettevõtjatele linna uut üldplaneeringut tutvustades.

Esimese ettevõttena on lennujaama vahetus läheduses ennast sisse seadnud metsafirma AS Forester. Ettevõte on rajanud sinna oma laod ja kogu tootmistegevuse. Algatuse viia tootmine jõe äärest linna äärde tegid Forester ja suusatootja AS Viisnurk.

Pärnu linnaplaneeringu kohaselt vajab linn kavandatud investeerimisprojektide teostamiseks miljardeid kroone, vaid linnaeelarvest rahastatuna läheb selleks kuni 70 aastat, rääkis linnaplaneerimisameti juhataja Tanel Tuhal. Linnavalitsus kavatseb projektide rahastamiseks kaasata välisfondide abi ja teisi investoreid. Projektid on suunatud peamiselt linna keskkonna viimiseks tänapäeva nõuetega vastavusse.

Linnavalitsus on arvestanud kulutusi veemajanduse ja -trasside väljaehitamiseks 550 mln krooni, kolme silla ehituseks kokku üle 1,3 mld krooni, jäätmekäitluse väljaarendamiseks ja uue prügila rajamiseks üle 100 mln krooni, Vändra--Pärnu gaasitrassi ehituseks 85 mln, Via Baltica projekti raames Pärnu sadamasse ümbersõidutee rajamiseks üle 200 mln ning teede pikenduseks-ehituseks 120 mln krooni.

Pärnus on praegu kasutamata pinda ligi 800 hektarit, mis on veerand kogu linnaalast.

Uus elamurajoon tuleb Ehitajate teest linna poole ja rannapiirkonda, kuhu on kavas ehitada kuni 70 villat. Rannaääre suuremad investeeringud on Finest Hotel Groupile kuuluva Rannahotelli kõrvale rajatav tervise- ja spordikompleks, kümblushotell, toitlustuskoht, ASi Rand keeglisaal ning ASi Port Artur taastusravikeskus.

Linnavalitsus ei ole maha matnud ka golfiväljaku ideed, mis on seni looduskaitsjate terava vastuseisu leidnud.

«Rannaäärne elamurajoon on kui kompvek,» ütles kinnisvaraprojektidega tegeleva ASi Reldor juhataja Jaak Uibu.

ASi Kinnisvara Ekspert Pärnu büroo juhataja Peeter Prisk leidis, et linn on valinud elamute ehitamiseks Ehitajate tee ääres vale asukoha. «Pärnus on suur vahe, kas maja on siin- või sealpool jõge,» rääkis Prisk.

Autor: Anu Jürisson

Hetkel kuum