Madli-Liis Parts • 2. juuni 1999 kell 22:00

Craddocki kabinet soosib avatust

Juba enne hoone ehitust oli teada, kuidas paiknevad Briti suursaadiku tööruumis esemed. Märksõnadeks on avatus ja dünaamilisus. Teisel korrusel pargipoolses nurgas asuv hubane tööruum on lahendatud polüfunktsionaalsena. Lisaks töölauale on ruumis kuue kohaga nõupidamiste laud ning madal diivanilaud. Nii õnnestub töökeskkonda kergesti muuta. Kogu mööbel on täispuidust. Sisustusmaterjalide valikul lähtuti tervislikkusest. Laualampi toast ei leia -- laevalgustus on ühtlase tugevusega.

Minu kabinet, nagu ka kogu saatkonnahoone, on kujundatud põhimõttel, et inimesed tunneksid end oodatuna. Seepärast oleme ehituses ja sisekujunduses kasutanud palju klaasi.

Kabineti uhkuseks on vaade loodusse: igast aknast paistavad puud. Ka ruumi on plaanis rohkem lilli tuua. Tore kujunduselement on vitriin, millel eksponeeritakse Land Roveri mudelit. Seintele on kavas riputada modernsed keldi maalid.

Kui inimeste ettekujutuses peaks Suurbritannia saatkonna sisekujundus olema raskepärane, tumeda antiikse mööbliga, siis meie lähtusime kaasaegsusest: ruumis on kerge inglise stiilis modernne pastellsinine nahkmööbel, mille valisime koos arhitektiga.

Klaasist rõdu, kuhu pääseb minu juurest otse, ja fassaad toetavad avatuse ideed.

Suurbritannia suursaadiku kabinet on stiililt tagasihoidlik, ent mõjub efektselt ja elegantselt.

Mulle meeldib pastelne modernne ja lihtne lahendus, mis ei sarnane tüüpilise Eesti juhi kabinetiga, kus enamasti paistab välja, et tegemist on luksusliku sisustusega. Saadiku kabinet sisendab rahulikkust ja annab kindlustunnet.

Nurgakabineti akendest avaneb kena vaade igasse suunda, ümberringi on roheline. Siin mängib kaasa ka maja hea pargiäärne asukoht.

Tööruumi muudab erandlikuks otsepääs õhulisust rõhutavale klaasrõdule. Klaasist on nii seinad kui põrand.

Hea mulje jätavad ka uudsed kujunduselemendid. Huvitav on vitriin, mille valgustatud alusel pöörleb automudel. Samasugused, Briti tipptooteid eksponeerivad vitriinid ilmestavad seinu kogu majas.

Hetkel kuum