20. juuni 1999 kell 22:00

Hannes Tamjärv valmistub koolitööks

Endisel Hansapanga nõukogu esimehel Hannes Tamjärvel on kontor Hoiupanga peahooneks ehitatud majas Tallinna Kaubamaja taga, kus ekspankur tegeleb juba teist kuud erakooli loomisega. Tamjärve kool rendib endises pangahoones tervet korrust.

Mitu aastat tagasi, kui Tamjärve ja meediaärimeeste Rein Langi ning Hans H. Luige lapsed hakkasid koolimineku ikka jõudma, plaanisid endised Tallinna 7. keskkooli kasvandikud eliitkooli rajamist, kus nende võsud saaksid korraliku koolihariduse. Nüüd on Tamjärv oma kunagist unistust teoks tegemas.

Rocca al Mare erakool avab uksed järgmise aasta sügisel. Koolimaja ehitatakse vabaõhumuuseumi lähedale, arhailiste talumajade lähedusse. Kooli krunt on 5,2 hektarit, mis on kaetud osaliselt tiheda parkmetsaga.

«Meeletult ilus koht,» vaimustub Tamjärv kooli asukohta kirjeldades.

2000. aasta septembris algab õppetöö esialgu kümneklassilises erakoolis, igas klassis kaks paralleeli. Tamjärve sõnul on klassi suurus keskmiselt 25 õpilast. Kooli võetakse esimesel aastal ligi 500 last.

Neljapäeval valis ASi Rocca al Mare Koolimaja nõukogu koolile direktori, kelleks saab senine Inglise Kolledzhi direktor Rein Rebane. Rebane on andnud füüsika ja tööõpetuse tunde 7. keskkoolis, kus Tamjärv kunagi õppis.

Kooli direktori esimesed ülesanded on erakool püsti panna, leida õpetajad ja komplekteerida klassid. Rebase sõnul viis teda teise kooli direktoriks kandideerima eneseteostuse võimalus. Kokku kandideeris Rocca al Mare kooli direktoriks 27 inimest.

Hannes Tamjärve sõnul püüdis ta leida kooli direktori kohale initsiatiivikat, koostöövalmit, saavutustele orienteeritud ning juhtimis- ja mõjutamisoskusega inimest. Tähtsaimaks väärtuseks on tema sõnul koolijuhi kogemus.

Tallinna Prantsuse Lütseumi direktor Lauri Leesi on rahul eneseteostuse võimalusega oma koolis ja Rocca al Mare kooli direktori kohale ei kandideerinud. «Ma ei kujuta ette, kuidas ma saaksin ära minna,» ehmatab ta küsimuse peale oma võimalikust kandideerimisest. «Olen hetkel Pariisis koos lastega ja astume just välja Rodini muuseumist. Kui nad sellist juttu kuulevad, hakkavad nad nutma.»

Hannes Tamjärv lausub, et uue kooli eesmärk on anda igale õpilasele võimalus omandada haridus individuaalse õppeprogrammi alusel, kindlat kallakut koolil ei ole. «Päris Aafrika keeli me ilmselt siiski õpetama ei hakka, sest ka finantsidel on piir,» ütleb ta.

Rocca al Mare kooli õppemaks on 15 000--20 000 krooni aastas. Koolimaja ehitus maksab ligi 70 miljonit krooni.

Kaks kuud tagasi alustas Rocca al Mare Koolimaja AS aktsiate emissiooni kooli ehituse rahastamiseks, pool vajaminevast rahast on Tamjärve sõnul juba koos. Rahastajate seas on nii kohalikke kui välismaiseid investoreid, loodab Tamjärv.

Tamjärve erakooli vastu on huvi üles näidanud sadakond lapsevanemat. Parima komplimendi on Tamjärv kuulnud ühelt naiselt, kes ütles erakooli loomise kohta -- tublid poisid, nüüd võime lõpuks ometi sünnitama hakata.

Autor: Anu Jürisson

Hetkel kuum