20. juuni 1999 kell 22:00

Kraft ei nõustu riigieelarvet lappima

«Me jääme narri olukorda, kui ühel hetkel teatatame -- vabandage, Eesti keskpangal ei ole ühtse Europanga nõutavate reservide jaoks raha, sest 1999. aastal tuli poliitik N hiilgavale mõttele selleks kogutud summad keskvalitsusele eelarveaukude lappimiseks ära anda,» ütles Kraft Maardu mõisas esinedes.

Kraft rõhutas, et eelarve puudujääk jääb eelarve puudujäägiks -- ükskõik, millistest ühekordsetest katteallikatest, kas siis laenust, stabiliseerimisreservist või keskpanga vahenditest seda ei kaeta.

«... nii riskid kui võimalused Eesti majanduse arenguks peituvad väljaspool meie riigi piire,» ütles Krfat. «Kui me seda loogikat miskiks ei pea ja kurvides paanitsema hakkame, satume kiiresti kraavi.»

Kraft märkis, et Eesti Pank ei nõustu Eestis leviva mõtteviisiga hakata keerukamatel aegadel ettevõtetele ja huvigruppidele raha pumpama. «Ühekordsete jooksvate kulutuste katteks tehtavate rahasüstidega Eesti-taolist väikest ja avatud majandust ei stabiliseeri ning püsivat majanduskasvu ei tekita,» ütles ta.

Siseminister Jüri Mõis avaldas eelmisel nädalal arvamust, et eelarvepuudujäägi katteks võiks kasutusele võtta Eesti Panga kasumi.

Ehkki valitsuskoalitsioon on varem seda ettepanekut üliteravalt arvustanud ei välistanud ka peaminister Mart Laar hiljem Mõisa ütlusi kommenteerides Eesti Panga kasumi kasutamist.

Autor: BNS

Hetkel kuum