Viktoria Korpan • 20. juuni 1999 kell 22:00

Teede- ja sideministeerium keelab SuperTEL Eesti tegevuse

Teede- ja sideministeeriumi asekantsler Tõnu Naestema vastas OY SuperTEL Eesti kirjale, et firma on moodustanud olemasolevate sidevõrkude baasil üldkasutatava sidevõrgu, mida ta ei tohi kasutada sellekohast tegevuslitsentsi omamata.

Naestema vastuses on kirjas, et kuna SuperTEL Eesti ei oma tegevuslitsentsi, tuleb tal viivitamatult lõpetada ebaseaduslik tegevus, millest palus ka ministeeriumi informeerida.

SuperTEL kavatseb teede- ja sideministeeriumi korraldust eirata ja jätkata telefoniteenuse pakkumist. Super TEL Eesti juhataja Ants Aasmets viitas valitsuse määrusega kinnitatud abonenttelefoni eeskirjale, kus sidevõrk on defineeritud kui telefoni jaama- ja liiniseadmete kogum, millega võib liituda iga soovija.

Aasmets väitis, et SuperTELi osutatav teenus põhineb juba eksisteerival sidevõrgul, mille Eesti Telefon on andnud kasutada juriidilisele isikule ning seda ei saa käsitleda kui võrgu loomist ja moodustamist.

Aasmets väitis, et SuperTEL ei vaja Eestis tegutsemiseks tegevuslitsentsi ja jääb seisukohale, et ettevõte ei riku Eesti seadusi. SuperTELil võimaldab rahvusvaheliste kaugekõnede teenust osutada väidetavalt andmesidefirma Reveko.

SuperTEL tegutseb Eestis alates 7. juunist, esimese nädala jooksul liitus firma teenustega umbes sada klienti.

Hetkel kuum