Peep Sooman • 25. juuli 1999 kell 22:00

Kristiine keskus laieneb

Tehingu hind jäi alla 20 miljoni krooni, ütles Nurmelini tegevjuht Allan Remmelkoor reedel.

Remmelkoor ütles, et laienemisprojekt on pikaajaline, mistõttu aasta jooksul veel juurdeehitisi rajama ei hakata. Peale kaubanduskeskuse laiendamise ning parkimisvõimaluste parandamise pidas Remmelkoor oluliseks ka keskusele juurdepääsu paranemist kinnistu omandamisel. Täpset tehingu maksumust ta ei soostunud avalikustama.

OÜ-le Nurmelin kinnistu müünud ASi Tulika Grupp haldusjuht Vello Leis põhjendas krundi müüki sobiva hinnaga. «Ju siis tahetakse kaubanduskeskust laiendada,» leidis ta. Kui kuulata majandusprognoose, siis on nad arengu seisukohalt õige liigutuse teinud, sõnas Leis.

Taksonduseks pole vaja kinnisvara nii kallis kohas, kinnistu eest saadud raha läheb taksonduse arendamiseks, rääkis ta. Leisi hinnangul on ebatõenäoline, et ASi Tulika Grupp suuromanik ja juhatuse esimees Mati Saar raha lihtsalt seisma paneb või ära raiskab.

Saar viibib puhkusel, mistõttu teda reedel Äripäeval tabada ei õnnestunud.

«Usun, et tänu saadud rahale paraneb ka taksoteenus,» lisas Leis. Ta ütles, et rohkem Tulika Grupile endise taksopargi territooriumil kinnisvara ei kuulu ning Tulika Takso kolib varsti Tihase 34/Haigru 11 ostetud kinnistule. Praegu on Tulika Grupil säilinud krundil asuvate hooldus-ja bensiinijaamade kasutusõigus.

OÜ Nurmelin kinnistu ostuga kaasnenud 11 miljoni krooni suurust kohustust Hansa Liisingu ees käendab Nurmelini emafirma AS Pro Kapital. Käendusleping on jõus kuni Nurmelini kohustuste täitmiseni Hansa Liisingu ees, lepinguga Pro Kapitalile mingeid täiendavaid lisakohustusi ei teki, teatas Pro Kapital. Ettevõtte peadirektor ja juhatuse liige Andrus Laurits sõnas, et ülejäänuga tegeleb OÜ Nurmelin ise, Pro Kapital vaid käendab kinnistu ostmiseks võetud laenu.

Varem Tulika Grupile kuulunud kinnistu paikneb Kristiine kaubanduskeskuse kõrval Endla ja Tulika tänava vahelisel maa-alal. ASile Pro Kapital kuulub 60,62 protsenti OÜ Nurmelin aktsiatest. Pro Kapitali suuromanik on Itaalia investor Ernesto Preatoni.

Endisest taksopargi maa-alast kuulub suurem osa OÜ-le Nurmelin, vaid taksopargi peahoone kuulub Tallinna taksopargi lõhenemise tagajärjel Tulika Grupiga ühel ajal loodud Kristiine Center ASile.

Hetkel kuum