25. juuli 1999 kell 22:00

NRG: Fortumi plaanid Narva elektrijaamu ei ohusta

Viru Energia 8megavatt-tunnist ja Narva elektrijaamade 3000megavatt-tunnist elektritootmise võimsust ei saa praegu isegi mitte võrrelda, ütles Lauri reedel.

«Kui neil (Fortumil) on kava teha tootmise suurendamisesse suurinvesteeringuid, siis on neil selleks muidugi kõik võimalused,» märkis ta.

Tulevikus kavatseb Fortum käivitada elektri ja sooja koostootmise ning võtta kütusena kasutusele põlevkiviõli jääkprodukte ja maagaasi. Fortum loodab odavama energiaga pakkuda konkurentsi Narva elektrijaamadele.

«Fortum on veendunud, et Eesti energiaturg jääb avatuks ja tagatakse vaba juurdepääs kõigile energiatootjatele,» ütles Fortumi piirkonnajuht Kari Sinivuori kolmapäeval.

Praegust tootmisvõimsust arvestades peaks Fortum Lauri sõnul tõsiste elektrimüügi plaanide korral alustama uue tehase ehitamise ning klientide otsimisega.

Soovi korral võib Viru Energia juba praegu hakata sõlmima eellepinguid, sest energiaturu vabanemisel saavad tarbijad elektrit osta parimalt pakkujalt, rääkis Lauri.

Viru Energia elektritootmise võimsus on praegu 8 MWh ja soojatootmisel 236 MWh. Esimese investeeringuetapi käigus suurendab Fortum soojusvõimsust ning mitteametlikel andmetel on viie aasta jooksul kavas investeerida kuni 700 miljonit krooni.

Lauri hinnangul on soojatootmise kava perspektiivne, sest Kohtla-Järve piirkonnas on nõudlus soojaenergia järele olemas.

Soome kontsern Fortum ostis kolmapäeval 70 protsenti ja Ühispank 30 protsenti Viru Energia aktsiatest. Endise Kiviteri varade baasil loodud Viru Keemia Grupiga sooritatud tehingu maksumus oli mitteametlikel andmetel kuni 120 miljonit krooni.

Autor: BNS

Hetkel kuum