12. august 1999 kell 22:00

Silja Line tunneb huvi Eesti laevaregistri vastu

Silja Line'i esindajad tundsid huvi, milliseid tingimusi esitatakse registreerimisel ja kas Eesti lipu all sõitvatel laevadel on piiranguid meeskonna moodustamisel ehk kas laevadel on võimalik kasutada segameeskondi, kus oleks nii Eesti kui välisriigi kodanikke, teatas teede- ja sideministeerium. Silja Line'i laevad sõidavad praegu Soome lipu all.

Tänavu kevadel Silja Line'is enamusosaluse omandanud Briti Sea Containers keeldus viimastel läbirääkimistel Soome ja Rootsi meremeeste ametiühingutega andmast garantiisid, et firma uusi laevu ei viida mõne teise riigi lipu alla.

Soome ja Rootsi meremeeste ametiühingul on tõsine kartus, et Silja Line'i uus omanik võib soovida viia osa laevu Eesti lipu alla. Nad on moodustanud selle probleemiga tegelemiseks ühise töörühma.

Eesti meremeeste ametiühing kardab omakorda, et kui Silja peaks seda tegema, satub Eesti mugavuslipuriigiks tembeldamise surve alla. Silja huvi Eesti lipu vastu on ametiühingute hinnangul seotud vaid ühe aspektiga -- maksuvaba kaubanduse säilitamisega Läänemere liinidel.

Autor: BNS

Hetkel kuum