Sulev Oll • 23. august 1999 kell 22:00

Lukk avaneb ka taskust

Korteri, eramu või büroo valvesüsteemidele lisaseadmena pakutav juhtimispult võimaldab objekti ühe nupulevajutusega valve alla panna.

Eelkõige on toode mõeldud neile, kes armastavad mugavust. Selle asemel, et minna valvesüsteemi klahvistiku juurde ja vajutada ette nähtud numbrikombinatsioon, võib maja või selle osa valve alla panna kuni 30 meetri kaugusel objektist, kusjuures nelja kuni kuue nupulevajutuse asemel tuleb teha vaid üks.

Nii kogu objekti valve alla panek kui osavalve rakenduvad ühest nupust, osavalve tarvis tuleb nupule vajutada 5 sekundi vältel.

Kui süsteem on valve alla pandud, hakkab indikaatorilambis tuli vilkuma, osavalve korral jääb tuli põlema.

Osavalve rakendamine puldist on eriti mugav siis, kui näiteks maja ülemisel korrusel olles on soov alumine korrus valve alla panna.

Puldil oleva teise nupu saab rakendada näiteks elektriga töötava hoovivärava või garaazhiukse avamiseks.

Kolmas, punast värvi nupp, on mõeldud rakendamiseks paanikanupuna, hädaolukorrast turvafirmale teatamise vahendina. Soovi korral saab selle funktsiooni vahetada aga mõne muu vastu, näiteks panna hoovi valgustust sisse lülitama.

Seadmel on muutuv kood, seetõttu ei ole mõtet seda üritada salvestada. Võimalust, et keegi puldi varastamise või röövimise teel teie valdustesse tungib, on väike seetõttu, et puldi saab sõrmistikult välja lülitada. Seda võib teha nii valvetehnika müüja kui süsteemi kasutaja ise.

Puldi kasutamine peaks vähendama ka valehäirete arvu.

Hetkel kuum