Viktoria Korpan • 24. august 1999 kell 22:00

MicroLink lubab tasuta arvutit

Eraisikutele suunatud FreePC-nimelises projektis saavad kolmeaastase internetiühenduse lepingu sõlmijad MicroLinki teatel tasuta arvuti ja krediitkaardi. Projekti kogumaht ületab 10 miljonit krooni. Kui tavaliselt maksab MicroLink Online'i kalleim pakett 199 krooni kuus, siis arvuti ja krediitkaardi taotleja peab maksma internetiühenduse eest 444--700 krooni kuus kolme aasta jooksul sõltuvalt arvuti mudelist ja hinnast. MicroLink pakub FreePC kampaania käigus koduarvutit MicroLink Cosmix. Esialgu on MicroLink ja Hansapank plaaninud piirduda tuhande lepinguga, arvu võidakse nõudluse korral suurendada.

Juhul kui MicroLink Online'iga sõlmibki 1000 klienti kolmeaastase lepingu, mille kuumaks algab 444 kroonist, suureneb firma tulu kolme aastaga vähemalt 16 miljoni krooni võrra.

«Arvuti maksab ju midagi, peame arvuti hinna kompenseerima,» seletas MicroLinki juhatuse esimees Allan Martinson eile, miks internetiühenduse eest peab tavalisest rohkem maksma. Martinsoni väitel saab arvuti, internetiühenduse ja krediitkaardi FreePC kampaania käigus odavamalt, kui hakates neid eraldi soetama.

«FreePC nime kandva ühiskampaania eesmärk on anda Interneti ja krediitkaardi tarbimise võimalus inimestele, kellel see seni millegipärast pole võimalik olnud,» ütles Martinson. «Tänapäeval on arvuti üha enam peamiselt Internetti pääsemise vahend ning krediitkaart e-kommertsi kasutamise eeltingimus.»

Hansapanga müügiosakonna juhataja Aivar Jõgi sõnul ei tähenda algav kampaania, et pank taganeks krediitkaardi väljastamisel kliendile kehtestatud nõuetest. Muu hulgas peab krediitkaardi saaja netosissetulek olema vähemalt 5000 krooni.

«Jälgime täpselt kliendi vastavust seatud normidele,» sõnas Jõgi. Tasuta arvutit saavad taotleda ka need, kel krediitkaart juba olemas. FreePC kliendiks saamiseks tuleb täita taotlusankeet, mis üldjoontes sarnaneb standardse krediitkaardi taotlusega.

«Ma ei näe, et siin oleks midagi tasuta,» kommenteeris MicroLinki aktsiooni Eesti Telefoni turundustalituse äriklientide osakonna juhataja Urmas Espenberg. Esimesel poolaastal sai Eesti Telefon andmeside müügist viiendiku oma tulust. «Klient seotakse lihtsalt kolmeks aastaks MicroLink Online'i külge,» sõnas Espenberg.

Eesti kolmanda suure internetipakkuja ASi Uninet arendusjuht Taavi Talvik käsitleb FreePC kampaaniat kui arvutiliisingut, mille juurde antakse tasuta Internet. «Kes või mis võidab, on näha mingi aja pärast,» lausus Talvik.

MicroLinkiga sama turundusmeetodit kasutab mobiilside operaator AS Ritabell, kes kasutab kaubamärki Q GSM. Mobiiltelefone pakutakse teiste operaatoritega võrreldes odavamalt tingimusega, et lepingu sõlmija peab püsima Q GSMi klientide hulgas vähemalt aasta ja kasutama vähemalt 60 kõneminutit sisaldavat paketti.

MicroLinki ja Hansapanga ühisprojekti avalduste laekumise tähtaeg on 24. september. Laekunud avaldused vaadatakse jooksvalt läbi, arvuti saab kätte nädalaga.

Vt. ka tabel

Hetkel kuum