Madli Zobel • 8. september 1999 kell 22:00

Merita meelitab kliente eluasemelaenuga

«Sügise jooksul vaadatakse üle nii intress kui ka maksetähtaeg. Ja mitte kliendile ebasobivas suunas,» ütles Merita Eesti filiaali teenindusjuht Signe Anton.

Merita eluasemelaenu väljakuulutatud keskmine protsent on üheksa, rääkis Anton. Ta lisas, et kui on põhjust, siis lastakse intressi alla.

Signe Antoni sõnul on soodustavateks teguriteks suurem laenusumma ja kindel sissetulek.

Soodsa 8,5% laenu vormistanud ärimees ütles, et tõenäoliselt sai määravaks firma koostöö pangaga. «Nad teavad mu tausta ja oskavad koostööpartnereid hinnata,» ütles anonüümseks jääda soovinud firmaomanik, kes lõpetas Ühispangast võetud 13% laenu.

«Kui meie jaoks hea klient tahab oma laenu refinantseerida ja on mõne teise panga klient, siis pole see takistus,» nentis Anton.

Merita pangal on 130 eluasemelaenuklienti.

Hansapanga eluasemelaenu tootehaldur Kersti Arro märkis, et mitu klienti on Meritasse läinud, kuid Hansapank vaatab soovijate laenud alati üle.

«Võibolla on tulnud lisatingimusi, mis vähendavad kliendi riskiklassi ja aitavad muuta laenu soodsamaks,» ütles Arro. Tema sõnul lähevad Meritasse ka potentsiaalsed Hansapanga kliendid, kuid neid pole võimalik kokku lugeda.

Ühispanga asepresident Andrus Kimber väitis, et Ühispank probleemi ei tunneta. «Intressitasemed on suhteliselt soodsad ja pankadel ühel tasemel,» ütles ta.

Nõmme linnaosa vanem Vilja Savisaar võlgneb majandushuvide deklaratsiooni järgi Ühispangale 15 000kroonise kuupalga juures 1,625 mln krooni. Savisaar ütles, et ta pole uue soodsama laenu võtmisele mõelnud. «Nende paberite ja vormistamisega läheks nii palju aega,» sõnas ta. «Ehk Ühispangast saaks ka protsenti alla.»

Hetkel kuum