Tiit Elner • 19 september 1999

Endine kõrge tolliametnik altkäemaksu asjas vahi all

See on esimene juhtum, kus vahistati kõrgem tolliametnik, kes töötas tolliameti peamajas. Tolliametnikud võtsid oma ekskolleegi, 50aastase Uno kümneks päevaks vahi alla. Kinnitamata andmetel kahtlustatakse teda altkäemaksu võtmises ja seotuses salaalkoholiäriga.

«Jah, tõesti, vahistati tolliameti endine uurija, seda tehti alles äsja ja tolliameti enda uurimise tulemusel,» ütles reedel tolliameti peadirektor Rein Talvik. Ta ei soovinud kinnivõetu nime ega teisi asjaolusid täpsemalt kommenteerida.

Anonüümseks jääda soovinud tollitöötaja väitel võisid kevadel tollist lahkunud Uno vahelejäämiseni viia meeste tunnistused, kes võeti kinni augusti lõpul seoses 27 720-liitrise piirituselaadungiga auto tabamisega Tallinnas. Arvatavalt salaviina tooraineks mõeldud piiritusele oli tegeliku sisu varjamiseks lisatud teistsuguse aroomiga ainet. Kunagiste kolleegide poolt kinni võetud endise uurija ametiülesanne oli seaduserikkumiste avastamine.

Varem on ametist vabastatud ja kohtus süüdi mõistetud tolliinspektuuride töötajaid.

Ametiseisundi kuritarvitamise eest näeb seadus ette ametiisikule kuni kolme-, salakaubanduse eest kuni kaheksa- ja altkäemaksu võtmise eest kuni seitsmeaastase vanglakaristuse.

Hetkel kuum