Tõnis Oja • 29. september 1999 kell 22:00

Euro näitab toibumise märke

Valuutaturgude huvikese on dollar-jeenilt tasapisi üle kandumas taas dollar-eurole. Pärast Ühendriikide turgude avamist lähenes euro kurss 1,0600 dollari tasemele. Dow Jonesi tööstuskeskmise teisipäevane päevasisene kukkumine 10 000 punkti lähedusse oli parasjagu ?okeeriv. Wall Street on heitlik, oodatakse milliste tulemustega lõpeb järgmisel nädalal toimuv USA Föderaalreservi Vabaturu komitee istung.

Euroopast on viimastel nädalatel tulnud mõned positiivsed uudised, kuid esialgu on need siiski fragmentaalsed (peamiselt Saksamaalt ja Itaaliast), kuid enne kui investorid hakkavad võtma pikemaid europositsioone, oodatakse midagi enamat. Investorid tahavad olla kindlad, et Euroopa majandus on teel kindlalt ülespoole.

Ühendriikide suurim murelaps on kaubandusdefitsiit, mis nõrgestab just eelkõige valuutat. Juunis kasvas see uuele rekordtasemele 25,2 mld dollarini.

Eile õhtul oli dollari kurss 14,7763 kr.

India ruupia kurss langes dollari suhtes kõigi aegade madalaiamle kursile 43,59 USD/INR-ni. Kursilanguse peamiseks põhjuseks on kartus, et riigi eelarvedefitsiit kasvab oodatust suuremaks ning valitsus peab pärast valimisi võtma täiendavaid laene.

Hetkel kuum